Puchar marszałka dla Lechii Tomaszów (FOTO)

Dariusz Piekarczyk
Puchar marszałka dla Lechii Tomaszów
Puchar marszałka dla Lechii Tomaszów Fot. Krzysztof Kiernowicz
Puchar marszałka dla Lechii Tomaszów. Młodzi piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki błysnęli podczas sobotniego finału 18. Halowego Turnieju o PucharMarszałka Województwa Łódzkiego. Podopieczni trenera Bartłomieja Jeske w porywającym stylu zdobyli złoty medal.

Areną zmagań była hala sportowa ChKS Łódź, przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18. Rywalizowały drużyny roczników 2005. Grało osiem drużyn, które zdobyły wcześniej mistrzostwa oraz wicemistrzostwa okręgów łódzkiego, piotrkowskiego, sieradzkiego i skierniewickiego.
W finale sobotniego turnieju tomaszowianie pokonali Pelikana Łowicz aż 8:1. Lechia wywalczyła awans do, rozgrywanego po raz pierwszy w historii, Ogólnopolskiego Halowego Turnieju o Puchar Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN. Turniej ma być rozegrany w Warszawie, na przełomie stycznia i lutego. Wystąpią w nim triumfatorzy turniejów marszałkowskich z 16 województw.
W półfinale tomaszowianie wygrali z Wartą Sieradz Jr 4:0. W drugim meczu półfinałowym Pelikan Łowicz wygrał z Widzewem Łódź 2:1. Pokonani w półfinale zostali sklasyfikowani ex aequo na miejscu trzecim. Najlepszym zawodnikiem łódzkiego turnieju został Filip Samulak z Widzewa. Nagrodę dla najlepszego bramkarza wręczono Oskarowi Sadowskiemu z Lechii. Najskuteczniejszym zawodnikiem był natomiast Kacper Stańczyk z Lechii, który zdobył siedem bramek.
Więcej w poniedziałkowym "Dzienniku Łódzkim".