Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pszczeli zakątek powstał w Szkole Podstawowej w Chlewie w gminie Goszczanów. Oficjalne otwarcie nastąpiło dzisiaj ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Pszczeli zakątek został urządzony w miejscowości Chlewo w gminie Goszczanów. Punkt dydaktyczny, którego oficjalne otwarcie nastąpiło dzisiaj, powstał w miejscowej Szkole Podstawowej, a jego główny cel to edukacja ekologiczna i przyrodnicza najmłodszych.

„Punkt dydaktyczny Pszczeli Zakątek - poznajemy, obserwujemy, doświadczamy i chronimy bioróżnorodność ” powstał w ramach  konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wniosek SP im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chlewie został bardzo dobrze oceniony – zajął 3. miejsce na 88 zgłoszonych do organizatora. Na urządzenie ekologicznego przybytku dzięki temu przyznane zostało dofinansowanie w formie dotacji rzędu prawie 49 tys. zł. Całość kosztowała 54 tys. zł.

Celem projektu było zagospodarowanie wybranego miejsca na terenie należącym do szkoły w celu utworzenia punktu dydaktycznego na potrzeby prowadzenia zajęć terenowych z edukacji ekologicznej i przyrodniczej. Na „Pszczeli zakątek” złożyły się: tablice dydaktyczne, ul dydaktyczny, wiata z wyposażeniem, sprzęt ogrodniczy, karmniki, poidełka dla ptaków i owadów, gazony drewniane do sadzenia roślin, domki dla owadów. Powstały trawniki i łąka kwietna, dokonano 187 nasadzeń – drzew, krzewów i bylin, pozyskano ponadto takie pomoce dydaktyczne jak zestaw do badania powietrza w walizce terenowej, zestaw do poławiania bezkręgowców, prasę do suszenia roślin, atlasy i gry dydaktyczne.

„Pszczeli zakątek” posłużyć ma do prowadzenia lekcji terenowych, zajęć i projektów ekologicznych, konkursów, spotkań z pszczelarzem, biwaków oraz zajęć pozalekcyjnych i imprez okolicznościowych poświęconych przyrodzie.
Oficjalnemu otwarciu towarzyszyły występy uczniów i przedszkolaków.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto