Przerwana seria Bełchatowa. “Słoniki” znalazły sposób na GKS

Dariusz Piekarczyk
GKS Bełchatów przegrał z Niecieczą
GKS Bełchatów przegrał z Niecieczą Fot. Piotr Tokarczyk
Nie ma siódmego z rzędu meczu ligowego GKSBełchatów bez porażki. W niedzielne popołudnie drużyna trenera Marcina Węglewskiego przegrała na własnym boisku z walczącą o baraże Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 0:2 (0:0).

Bełchatowianie rozpoczęli mecz z byłym klubem trenera Marcina Węglewskiego z dwoma zmianami w składzie. W miejsce kontuzjowanych Krzysztofa Wołkowicza i Adriana Małachowskiego zobaczyliśmy od pierwszej minuty Pawła Czajkowskiego i Artura Golańskiego. Gospodarze, dla których wygrana oznaczała praktycznie sportowe utrzymanie na zapleczu PKOEkstraklasy, już w 2 minucie mogli prowadzić. Emile Thiakane strzelał głową z kilku zaledwie metrów, ale piłkę na linii bramkowej złapał Tomasz Loska. Była to najlepsza sytuacja bramkowa bełchatowian w całym meczu. Wraz z upływem minut gra się wyrównała, a potem inicjatywę przejęły “Słoniki” z Niecieczy, bo taki przydomek ma Termalika. Goście strzelali na bramkę Daniela Niżnika, ale ten nie dał się zaskoczyć. Za to już cztery minuty po wznowieniu gry Roman Gergel skierował piłkę do siatki GKS. W 71 minucie było właściwie po meczu, bo Piotr Wlazło podwyższył na 2:0. To nie był jednak koniec nieszczęść bełchatowian, bo czerwoną kartką (druga żółta) upomniany został rezerwowy Damian Warnecki. Mało tego, kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego “czerwień” (druga żółta) ujrzał także Senegalczyk Emile Thiakane. Mimo porażki bełchatowianie nadal zajmują w ligowej tabeli bezpieczne miejsce. W czwartek czeka ich ważny mecz w Legnicy z Miedzią. ą

GKS BEŁCHATÓW - BRUK-BET TERMALIKA NIECIECZA 0:2 (0:0)
Bramki
0:1 - Roman Gergel (49)
0:2 - Piotr Wlazło (71)
Bełchatów: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Michał Kołodziejski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Bartosz Biel, Paweł Czajkowski, Mikołaj Grzelak (56, Damian Warnecki), Artur Golański (75, Dawid Flaszka), Emile Thiakane - Patryk Winsztal (83, Przemysław Zdybowicz). Trener: Marcin Węglewski. Kierownik drużyny: Radosław Drogosz.
Termalika: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek, Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski - Marcin Wasielewski (81, Martin Miković), Vlastimir Jovanović, Piotr Wlazło, Florin Purece (84, Michal Bezpalec), Patrik Miśak (76, Michał Orzechowski) - Roman Gergel
Trener: Mariusz Lewandowski.
Czerwone kartki: Damian Warnecki (74 minuta, druga żółta), Emile Thiakane (85 minuta, druga żółta) - obaj GKS Bełchatów.
Żółte kartki: Damian Warnecki, Emile Thiakane, Dawid Flaszka - Vlastimir Jovanović.
Sędziował: Marek Opaliński (Legnica). Widzów:około 700.