Przegląd tygodnia z 28.11.2021 w Sieradzu. Najważniejsze wydarzenia od 21.11 do 27.11.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Sieradza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Sieradza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Sieradza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.11 a 27.11.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Warta w czasach II Rzeczypospolitej oraz PRL UNIKALNE ZDJĘCIA”?

Przegląd tygodnia: Sieradz, 28.11.2021. 21.11 - 27.11.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Warta w czasach II Rzeczypospolitej oraz PRL UNIKALNE ZDJĘCIA

Prezentujemy unikalne zdjęcia urokliwej Warty. To fotografie miasteczka oraz jej mieszkańców z początku XX wieku, czasów II Rzeczypospolitej oraz PRL.

📢 Mistrz windsurfingu rodem z... Sieradza.14-letni Szymon Cieślak reprezentuje już światowy poziom. To efekt wyjątkowo ciężkiej pracy ZDJĘCIA

Wyjątkowym młodym talentem sportowym może poszczycić się Sieradz. Wyjątkowym podwójnie. Bo 14-letni Szymon Cieślak nie dość, że reprezentuje mało kojarzoną z naszym regionem dyscyplinę jaką jest windsurfing, to już na światowym poziomie. - Nigdy nic nie sprawiało mi tyle przyjemności i radości. Windsurfing to moja pasja na zawsze – mówi nastoletni czempion, który może poszczycić się już całą serią tytułów zdobytych na krajowych i międzynarodowych mistrzostwach.

📢 Witaj zimo. Pierwszy śnieg w Sieradzu i okolicach okiem Czytelników ZDJĘCIA

Pierwszy śnieg w Sieradzu fotografowali chętnie także nasi Czytelnicy. Zapraszamy do oglądania i zachęcamy kolejnych do nadsyłania nowych ujęć, którymi uzupełnimy fotogalerię. Czekamy pod meilem [email protected] lub w komentarzach pod artykułem na facebookowym profilu sieradz.naszemiasto.pl.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.11.2021: 21.11-27.11.2021 Sieradz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Sieradzu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Targowisko miejskie w Złoczewie. Jest nowe oświetlenie. Zobacz nocne zdjęcia FOTO

Efekty prac prowadzonych na budowanym praktycznie od podstaw targowisku miejskim w Złoczewie widać także pod zapadnięciu zmroku. To dzięki ekologicznemu oświetleniu, które zostało tu zainstalowane. - 70 procent energii pochodzi z Odnawialnych Źródeł Energii. Lampy zasilane są panelami fotowoltaicznymi, podobnie jak ogrzewanie w budynku biurowo-socjalnym. Jesteśmy eko i zmieniamy Złoczew – podkreśla Urząd Miejski w Złoczewie, który przygotował fotorelację dokumentującą postępy robót przy inwestycji.

📢 Czyste Powietrze. Łódzkie wypadło blado według ostatnich danych rankingu. Sprawdź swoją gminę INFOGRAFIKI

Łódzkie znalazło się ogonie regionów pod względem walki ze smogiem poprzez wymianę kopciuchów. Tak wynika z najnowszych danych programu „Czyste Powietrze”. Żadna z gmin z terenu województwa łódzkiego nie znalazła się pierwszej setce rankingu, w którym pod uwagę brana jest liczba wniosków złożonych na wymianę przestarzałych pieców na każdy tysiąc budynków jednorodzinnych. Liderem jest Śląskie.

📢 Brawo, brawo, brawo! Paulina Rębacz z Żegliny mistrzynią Polski ZDJĘCIA

Brawo! Paulina Rębacz z sieradzkiej Żegliny wywalczyła złoty medal podczas 93. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które rozegrano w sobotę w Tomaszowie Lubelskim. Podopieczna trenera Mieczysława Nowaka triumfowała w biegu na 2000 metrów do lat 18. Jej czas to 7,35.

📢 Zimowe krajobrazy z okolic Sieradza. Pięknie, prawda? ZDJĘCIA

Mamy pierwszy śnieg, który pewnie długo z nami nie pozostanie. Nacieszmy się wiec zimowymi krajobrazami. Zdjęcie wykonano pod Sieradzem.

📢 Pierwszy śnieg w Sieradzu. Zobacz jak wyglądało miasto w sobotni ranek ZDJĘCIA

Pogodowe prognozy zapowiadające atak zimy w ostatni weekend listopada sprawdziły się i pierwszy śnieg stał się faktem. Jak wyglądał Sieradz w sobotni wczesny poranek? Zapraszamy do naszej fotogalerii i zachęcamy do dzielenia się swoimi zdjęciami. Czekamy pod meilem [email protected] lub w komentarzach pod artykułem na facebookowym profilu sieradz.naszemiasto.pl.

📢 Kolej Dużych Prędkości w powiecie sieradzkim. Koniec konsultacji społecznych. Sprawdź warianty. Masz jeszcze czas na opinię MAPY, ZDJĘCIA

Konsultacje społeczne w sprawie Kolei Dużych Prędkości zakończyły się dzisiaj w powiecie sieradzkim, przez który ma zostać poprowadzona wielka inwestycja. Dla mieszkańców to jednak nie ostatnia szansa na wyrażenie opinii w sprawie planowanej trasy przebiegu KDP. Tę można przesłać w formie internetowej ankiety. Ogromna inwestycja oznacza równie ogromną ingerencję w prywatne grunty i tereny zamieszkane, warto więc zapoznać się z mapami z zakładanymi wariantami przebiegu kolei. Wszystkie znaleźć można w galerii artykułu (w kolejności alfabetycznej gmin).

📢 Startuje 12. Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych sióstr urszulanek ZDJĘCIA

Już po raz 12. siostry urszulanki z Sieradza organizują Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Jest on skierowany do rodzin z powiatu sieradzkiego. To konkurs wielopokoleniowy. Biorą w nim udział dzieci, rodzice, dziadkowe. Prace muszą być dostarczone do klasztoru do 23 grudnia. Od 24 do 6 stycznia będą wystawione na klasztornych krużgankach i wtedy też trwać będzie głosowanie publiczności.

📢 Pierwszy atak zimy już w ten weekend? Łowcy Burz prognozują opady śniegu INFOGRAFIKI

Pierwsze w tym roku opady śniegu zapowiadają Łowcy Burz już w ten weekend. Prognozy pogody mówią o załamaniu pogody, który przyniesie intensywne opady.

📢 Kiermasz Mundurowy Hufca ZHP Sieradz w sobotę 27 listopada. Do udziału zapraszane także osoby, które już nie działają czynnie w harcerstwie

Pożyteczna akcja Hufca ZHP Sieradz. Harcerze w sobotę 27 listopada organizują Kiermasz Mundurowy. Będzie to okazja, by sprzedać, wymienić lub podarować komuś niepotrzebny już element umundurowania i dać mu drugie życie. Do udziału zapraszane są także osoby, które już nie działają czynnie w harcerstwie.

📢 Były zawodnik Warty Sieradz 22-letni Mateusz Jaworski walczy o życie. Trwa internetowa zbiórka na leczenie złośliwego guza. Możesz pomóc FOT

Trwa walka o życie 22-letniego Mateusza Jaworskiego. Były zawodnik Warty Sieradz zmaga się ze złośliwym nowotworem. Niestety, zastosowane dotąd metody zwalczania guza zawiodły, bliscy szukają więc ratunku w USA. By starania podejmowane przez bliskich 22-latka najbliższych się udały, konieczne jest finansowe wsparcie. Pomóc można poprzez wpłaty w internetowej zbiórce.

📢 Tak pisano maturę w roku 1960 w Sieradzu. PIERWSZY RAZ publikowane zdjęcia

Tak pisano maturę w roku 1960 w jednej z sieradzkich szkół. Może ktoś w jakiej? Zdjęcia z egzaminu maturalnego pochodzą z archiwum sieradzanina Andrzeja Kałuziaka, któremu dziękujemy za ich udostępnienie.

📢 Nowa siedziba Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Sieradzu ZDJĘCIA

Nową siedzibę zyskał sieradzki Oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

📢 Wyższe wynagrodzenie wójta gminy Sieradz

Podczas sesji Rady Gminy Sieradza rajcy zadecydowali między innymi o podwyższeniu wynagrodzenia wójta Jarosława Kaźmierczaka. Będzie ono teraz wynosić brutto 17 tys. 420 zł plus dodatek za wieloletnią pracę.

📢 Sieradzkie historie dokumentem pisane 1821-1939. Wystawa i promocja książki Arkadiusza Balcerzaka w powiatowej bibliotece w Sieradzu

Na otwarcie wystawy i promocję książki Arkadiusza Balcerzaka „Sieradzkie historie dokumentem pisane 1821-1939” zapraszają w poniedziałek 29 listopada Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. Początek o godz. 17 w PBP (ul. Żwirki i Wigury 4).

📢 Uroczyste pożegnanie żołnierzy rezerwy w jednostce wojskowej w Sieradzu ZDJĘCIA

Uroczyste pożegnanie żołnierzy rezerwy nastąpiło dzisiaj w 15. Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia. Żołnierzy pożegnał płk Jarosław Zdun, zastępca dowódcy jednostki wojskowej, a uroczystość odbyła się z udziałem starosty sieradzkiego Mariusza Bądziora.

📢 98 uczniów klas mundurowych sieradzkiego "Katolika" złożyło uroczyste ślubowanie ZDJĘCIA

Podniosła uroczystość miała dziś miejsce w sieradzkim Zespole Szkół Katolickich. 98 uczniów klas pierwszych oraz drugich złożyło uroczyste ślubowanie. Rok temu taka uroczystość była niemożliwa z powodu koronawirusa, dlatego tez połączono dwie klasy. Dodajmy, że na ślubowaniu obecni byli między innymi rodzice młodzieży. Było też sieradzkie Bractwo Kurkowe, przedstawiciele władz lokalnych.

📢 Sesja Rady Miejskiej w Błaszkach. Podwyżka dla burmistrza

W dniu dzisiejszym odbyła się sesja Rady Miejskiej w Błaszkach. Jednym z tematów podjętych podczas obrad była uchwała sprawie wynagrodzenia Burmistrza Blaszek. Zgodnie z podjętą uchwała, wynagrodzenie miesięczne będzie wynosiło:

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Lek na COVID-19 zatwierdzony, na razie warunkowo

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie