Przedstawiamy dzielnicowych z terenu Sieradza - część 1

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Fot. Agnieszka Kulawiecka/KPP Sieradz
Nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. Jest ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem – mowa tu oczywiście o dzielnicowym. Przyjęło się mówić, że dzielnicowy to policjant, który jest blisko mieszkańców i wspólnie z nimi diagnozuje ich lokalne problemy, ustala ich przyczyny i pomaga je rozwiązać.

W strukturze Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu funkcjonuje Rewir Dzielnicowych, którym dowodzi kierownik - sierż. szt. Sylwester Grzelak (na zdjęciu) tel: 47-845-17-51, 47-845-17-50 [email protected] .

Teren miasta i gminy Sieradz podzielony jest na dziewięć rejonów służbowych, a do dyspozycji mieszkańców jest 9 dzielnicowych, którzy przydzieleni są do poszczególnych rejonów. Ponadto w podległych sieradzkiej komendzie Komisariatach Policji w Błaszkach, Warcie i Złoczewie służbę pełni łącznie 10 dzielnicowych mających pod opieką poszczególne gminy. Od następnego odcinka przedstawiać będziemy wszystkich dzielnicowych.

Z całą pewnością zamieszkujecie Państwo w jednym z takich rejonów. W kolejnych odsłonach, odcinkach każdy będzie mógł poznać swojego dzielnicowego. Warto mieć wszystkie informacje dotyczące dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu oraz szczegółowy wykaz obsługiwanych przez tych funkcjonariuszy rejonów służbowych z podziałem na poszczególne miejscowości i ulice. Znaleźć można je również na stronie internetowej komendy w zakładce „ TWÓJ DZIELNICOWY”

Od kilku już lat w Policji funkcjonuje nowe narzędzie internetowe, które pozwala nam szybko znaleźć dane teleadresowe wszystkich dzielnicowych w kraju. Mowa tu o aplikacji na urządzenia mobilne o nazwie „Moja Komenda”, którą opracowano i wdrożono w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Aplikacja ta w szybki i łatwy sposób może nawigować użytkownika do najbliższej jednostki Policji. Pomaga też w odnalezieniu właściwego dzielnicowego, wyświetlając jego numer telefonu oraz adres e-mail.

Aplikacja sprawdza się idealnie w przypadkach, gdy mieszkaniec danego rejonu nie wie, kto jest jego dzielnicowym lub znajduje się w nieznanym mieście i ma potrzebę dostać się do najbliższej jednostki Policji. Aplikację pobrać można pod poniższym adresem:

Dla urządzeń systemu Android
– https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl

Dla urządzeń systemu iOS
– https://itunes.apple.com/pl/app/moja-komenda/id919504159?l=pl&mt=8

Wystarczy, że wprowadzą Państwo miejscowość, nazwę ulicy i numer posesji, a aplikacja wyszuka dzielnicowego, który dba o ten rejon. Dzielnicowych można wyszukiwać także po ich imionach i nazwiskach. Dla ułatwienia Państwu obsługi, w przypadku małych miejscowości, wystarczy wpisać samą nazwę miejscowości.

Dzięki aplikacji mogą Państwo odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail.

Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo, stąd też w sytuacji kiedy dzielnicowy nie odbiera służbowego telefonu komórkowego, aplikacja jednym kliknięciem przekieruje Państwa jednostek, w których pełnią oni służbę gdzie uzyskają Państwo informację dotyczącą dostępności dzielnicowych.

Podane adresy mailowy ułatwi Państwu kontakt z dzielnicowym, ale nie służy do składania formalnych zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Sieradzcy policjanci, informują, że od 2016 roku funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie, dzięki któremu każdy mieszkaniec naszego regionu może zadbać o swoje bezpieczeństwo, dzieląc się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył w swojej okolicy. Policjanci cały czas monitorują zagrożenia pojawiające się na mapie i uwzględniają je podczas realizowanych zadań.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji bądź zawiadomienia
o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia.

W tego typu przypadkach należy skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub korzystać
z numeru alarmowego 112

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie