Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Promocja tomiku Moniki Milczarek i fotowystawa Dariusza Klimczaka w Sieradzu - teatr, sobota 14.01

Paweł Gołąb
Fot. materiał organizatora
Promocja tomiku poetyckiego „Piórnik przemian" sieradzanki Moniki Milczarek połączona z otwarciem wystawy fotograficznej sieradzanina Dariusza Klimczaka odbędzie w sobotę 14 stycznia w Teatrze Miejskim Sieradzkiego Centrum Kultury (ul. Dominikańska 19). Wieczór autorski zatytułowany „Przemiany” rozpocznie się o godz. 18. Wstęp jest wolny. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu publikacji oraz otrzymania autografu.

Organizator przedstawia

Monika Milczarek (ur. 1982 r.) - nauczycielka języka angielskiego i poetka. Urodziła się i mieszka w Sieradzu. Zaczęła pisać wiersze w wieku piętnastu lat. Jej pierwszy tomik - „Krzyk Źrenic”, ukazał się w 2001 roku. Drugi, zatytułowany „Tatuaż duszy”, ukazał się w roku 2013.
Jej wiersze publikowane były w tygodnikach „Echo” i „Nad Wartą” oraz w antologii „Strofy nad łęgami” (1996 r.) i almanachu „Tygiel Kulturalny” (2002 r.)
W trakcie ubiegłorocznej Nocy Poezji i Muzyki jej wiersz „Spersonalizowana” dostał wyróżnienie oraz nagrodę publiczności. Otrzymała także II nagrodę za wiersz „Dorastanie” na Turnieju Jednego Wiersza podczas II Zlotu Poetów i Grup Poetyckich w Łodzi.
Monika Milczarek należy do sieradzkiej grupy poetyckiej „Desant”, która zajęła I miejsce w turnieju podczas Spotkania Grup Literackich Województwa Łódzkiego, organizowanego przez Łódzki Dom Kultury.

Promocja połączona będzie z pokazem multimedialnym autorstwa Dariusza Klimczaka oraz jego wystawą w Galerii Teatr.

Dariusz Klimczak (ur. 1967 w Sieradzu) - fotografuje od ponad 30 lat, tworzy surrealistyczne fotomontaże na bazie własnych zdjęć. Zwolennik czarno-białych kwadratów, choć nie stroni też od koloru. Zorganizował 21 wystaw indywidualnych (Polska, Holandia, Kolumbia, Anglia). W swoich pracach bazuje na symbolach i archetypach, a celem jego twórczości jest zmuszenie oglądającego do refleksji lub uśmiechu. Prywatną ambicją autora jest stworzenie uniwersalnego języka obrazkowego, swoistego wizualnego esperanto, które będzie zrozumiałe na całym świecie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto