Potrzebne były jedenastki

Artykuł sponsorowany
Bardzo interesujący przebieg miał finałowy turniej Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce nożnej, który odbył się w Buczku i Czestkowie.

Patronem turnieju i organizatorem był marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Nagrody wręczali: Marcin Młynarczyk i Bogdan Krawczyk z Urzędu Marszałkowskiego oraz wójt Buczka Bronisław Węglewski. Rolę spikera pełnił Andrzej Zieliński, przewodniczący rady gminy Buczek. Turniej wzorowo zorganizował Łódzki Szkolny Związek Sportowy.

Wielką pracę wykonali dyrektor biura ŁSZS Mariusz Kuświk i Anna Latocha - Janiak. Głównymi bohaterami byli młodzi piłkarze i... piłkarki. Tak, tak dziewczęta zaprezentowały wysoki poziom. W kategorii 11-13 lat wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim.

- Dziewczęta nie grają w żadnym klubie - mówi trener i nauczyciel Ireneusz Jurek. - Trenujemy tylko na lekcjach wychowania fizycznego. Muszę przyznać, że dziewczęta bardzo chętnie uczą się gry w piłkę. Ta gra sprawia im radość.

W finale drużyna dziewcząt z Aleksandrowa dopiero po karnym pokonała zespół z Łęczycy. Na 12 spotkań w turnieju, aż w pięciu potrzebny był konkurs karnych!

Także karne decydowały w rywalizacji dziewcząt 14-16 lat. W półfinałach przeżyliśmy wielkie emocje, gdy gospodynie z Buczka grały z zespołem Żelechlinka. Wskazówek swym podopiecznym udzielał sam wójt Bronisław Węglewski. Jeden błąd sprawił, że wygrały dziewczęta z Żelechlinka, które w finale znów musiały strzelać karne po 1:1 z drużyną ze Zgierza. Tym razem szczęście było po stronie zgierzanek.

Wybrano też najlepszych w poszczególnych kategoriach: Najlepsza zawodniczka w kategorii 11-13 lat: Julita Kosieradzka z Aleksandrowa Łódzkiego. Najlepsza zawodniczka w kategorii 14-16 lat: Natalia Frontczak (Zgierz). Dyrektorem Gimnazjum nr 2 w Zgierzu, w którym powstała taka silna drużyna, jest doceniająca rolę sportu w wychowaniu młodzieży Halina Sypka. Gratulujemy! W tej szkole wspaniałą pracę z dziewczętami wykonują trenerzy Radosław Fremel i Grzegorz Krysiak.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii 11-13 lat został bezapelacyjnie Erwin Kołodziejczyk (Ujazd). To reprezentant Polski, znany trenerom PZPN, syn byłego doskonałego piłkarza Pilicy Tomaszów. Chłopcy z Ujazdu trenują piłkę nożną w UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki.

Wróżymy piłkarzom tego zespołu wielką karierę. Przyjemnie było patrzeć, jak ci młodzi chłopcy grają piłką, jaki mają zmysł taktyczny i technikę na wysokim poziomie. W finale piłkarze z Ujazdu pokonali zespół z Konstantynowa Łódzkiego. Brawa dla trenerów i nauczycieli z tego miasta, bo zarówno w młodszej, jak starszej kategorii chłopców Konstantynów Łódzki miał swoich reprezentantów. Prezes Marcin Młynarczyk dba o rozwój kultury fizycznej w Konstantynowie Łódzkim.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii 14-16 lat został Ignacy Ogłoziński z Dąbrowy nad Czarną. Po zaciętym meczu w finale zespół Dąbrowy pokonał Łask Kolumnę 1:0.