Polki zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy w koszykówce 3x3 (2022). W składzie rawiczanka - Klaudia Gertchen [ZDJĘCIA]

Jakub Latusek
Wspaniały sportowy weekend w wykonaniu polskich zawodników, miał też swój rawicki wymiar. Koszykarka z naszego miasta - Klaudia Gertchen - zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy w koszykówce kobiet rozegranych w Austrii!

Świetny początek mistrzostw

Na czempionat Starego Kontynentu w Austrii (2022) polska reprezentacja kobiet pojechała w składzie: Dominika Fiszer (Owczarzak), Klaudia Gertchen, Aldona Morawiec oraz Klaudia Sosnowska. Trenerką naszej drużyny jest Karolina Szlachta.

Polki jak burza przeszły fazę grupową: pewnie pokonały obie ekipy przeciwniczek. W pierwszym spotkaniu wygrały 22:8 z Cypryjkami a w drugim pokonały Litwinki 22:16.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z FAZY GRUPOWEJ MISTRZOSTW EUROPY W WYKONANIU POLEK

Polska kadra 3x3 idzie jak burza na mistrzostwach Europy. Po...

Brązowy medal jest nasz!

W ćwierćfinale nasza kadra trafiła na zespół Szwajcarek. Po emocjonującym pojedynku, szalę zwycięstwa w ostatnich sekundach meczu przechyliły na swoją korzyść nasze koszykarki. Wynik 17:15 i meldujemy się w półfinałach!

Kolejnymi rywalkami naszych dziewczyn była ekipa Holandii. Koszykarki z Niderlandów zagrały rewelacyjne spotkanie i po końcowej syrenie to one mogły cieszyć się z awansu do finału mistrzostw. Polki musiały się zmobilizować na walkę o brązowy medal.

Zadanie nie było proste - o ostatni stopień na podium czempionatu, nasze koszykarki musiały walczyć z doświadczonymi Hiszpankami. Mecz był niezwykle zacięty i pełen zwrotów akcji, ale ostatecznie to nasza kadra sięgnęła po upragniony - pierwszy w historii - medal mistrzostw Europy z brązu.

Polska koszykówka 3x3 się rozwija!

Warto dodać, że to nie jedyny medal wywalczony przez nasze reprezentacje w koszykówce 3x3 w ostatnim czasie. Podczas niedawno zakończonych mistrzostw Europy U17, młode zawodniczki z Polski zdobyły brązowy medal.

Natomiast w ubiegły weekend dwa kolejne krążki zdobyli nasi reprezentanci na mistrzostwach świata osób niesłyszących! Brązowy medal wywalczyła dla Polski drużyna męska, natomiast złoto zdobyły kobiety! Gratulacje!

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?