Pogoń Zduńska Wola - Czarni Rząśnia [FOTO]

Krzysztof Kochelak
Pogoń Zduńska Wola - Czarni Rząśnia
Pogoń Zduńska Wola - Czarni Rząśnia mat. Pogoń Zduńska Wola
Drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola rozegrała mecz XI kolejki Sieradzkiej Klasy Okręgowej z zespołem Czarnych Rząśnia. Mecz rozegrany został w niedzielę, 22 października na na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli

Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy bo już w 5 minucie bramkę dla Pogoni zdobył Rafał Kurzynoga precyzyjnym strzałem z 16 metrów pokonując Tomasza Polaka. Do przerwy oba zespoły stworzyły sobie po jednej klarownej sytuacji do strzelenia bramki. W 21 minucie po szybkiej akcji drużyny gości w ostatniej chwili Mateusz Józefczyk zapobiegł utracie bramki, a w 30 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Grzegorz Kaleta, którego strzał wybronił bramkarz gości.
W drugiej połowie meczu oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Na 2:0 dla gospodarzy bramkę strzelił Rafał Mordon dobijając piłkę z bliska po strzale z przed pola karnego Mateusza Józefczyka. Goście odpowiedzieli na trzy minuty przed końcem meczu, kiedy mocnym strzałem z lewej nogi w długi róg bramki pokonał Marcina Szewczyka zawodnik Czarnych Karol Dudek. Jeszcze w doliczonym czasie gry Mateusz Dudek oddał mocny strzał lewą nogą po którym piłka odbiła się od słupka bramki gości.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Marcin Szewczyk - Mateusz Józefczyk (86' Mateusz Suchański), Marcin Olejniczak, Rafał Porada, Damian Szwaj - Artur Górzawski, Mateusz Maraszek, Patryk Kaczmarek (58' Mateusz Dudek), Rafał Kurzynoga (73' Adrian Rosiak) - Kamil Krawczyk (63' Rafał Mordon), Grzegorz Kaleta
Trener drużyny: Marcin Olejniczak
Kierownik drużyny: Piotr Kaleta

CZARNI RZĄŚNIA:
Tomasz Polak - Kacper Lipertowicz, Kamil Piekielny, Bartosz Wuszt, Dawid Mielczarek - Jarosław Karbowniczak (73' Kamil Klyszewski), Dariusz Krężel (65' Karol Dudek), Damian Jasiński, Sebastian Sikorski - Szymon Piotrowski (43' Kamil Dąbek), Marcin Błaszczyk (80' Łukasz Michalski)
Trener drużyny: Tomasz Filipiak
Kierownik drużyny: Michał Krawczyk

ŻÓŁTE KARTKI:
Patryk Kaczmarek (Pogoń)
Kamil Piekielny (Czarni)

SĘDZIOWIE MECZU:
Tomasz Szala (główny) - Błażej Pietrzak - Dawid Grzelak (asystenci)

Następny mecz ligowy Pogoń rozegra w sobotę 28 października o godzinie 13:00 na wyjeździe z drużyną MLKS Konopnica.

Natomiast w najbliższą środę 25 października o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli Pogoń rozegra mecz półfinałowy Okręgowego Pucharu Polski z trzecioligową Wartą Sieradz.