Piotrkowianin nie dał rady Orlenowi Wiśle Płock (ZDJĘCIA)

Dariusz Piekarczyk
Piotrkowianin nie dał rady Orlenowi Wiśle Płock
Piotrkowianin nie dał rady Orlenowi Wiśle Płock Fot. Dariusz Śmigielski
Nie było niespodzianki w spotkaniu 2. kolejki męskiej PGNiG Superligi w Piotrkowie Trybunalskim. Piotrkowianin nie sprostał wicemistrzom Polski,przegrywając z Orlen Wisłą Płock 24:33 (12:20).

Tylko przez pierwszy kwadrans zespół Bartosza Jureckiego był w stanie nawiązać wyrównaną walkę. W 16. minucie, po rzucie Filipa Surosza, było 7:8. Drugi kwadrans pierwszej odsłony należał już zdecydowanie do przyjezdnych. Płocki\ zespół grał skutecznie w obronie, bardzo dobrze bronił Ivan Stevanović, który uruchamiał szybkie kontry. Do szatni faworyt zszedł z prowadzeniem ośmioma trafieniami 20:12. W drugiej połowie drużyna trenera Xaviera Sabate zwolniła nieco tempo i gra się wyrównała. Orlen Wisła miała jednak mecz pod kontrolą i w
efekcie zeszła z boiska ze zwycięstwem 33:24. Wynik spotkania ustalił z rzutu karnego najskuteczniejszy zawodnik meczu - Marcin Szopa. Skrzydłowy Piotrkowianina zapisał przy swoim nazwisku osiem bramek.

Piotrkowianin - SPR Wisła Płock 24:33 (12:20)

Piotrkowianin: Procho, Kot, Pyrka - Mróz, Woynowski 1, Iskra 1, Szopa
8/4, Kaźmierczak 2, Swat 2, Turkowski, Nastaj 2, Surosz 3, Mastalerz 2, Sobut 1, Pacześny 2.