Pierwsza przegrana ŁKS Łódź. Gola strzelił były gracz Rzgowa

Porażka ŁKS Łódź w Radomiu
Porażka ŁKS Łódź w Radomiu Fot. Krzysztof Szymczak
Nic nie trwa wiecznie! Po 10 wygranych meczach o pierwszoligowe punkty i jednym remisie ŁKS Łódź zszedł z boiska pokonany.

W środowy wieczór podopieczni trenera Wojciecha Stawowego przegrali w Radomiu z Radomiakiem zaległe spotkanie 0:1 (0:0) tracąc gola tuż przed końcem spotkania z rzutu karnego. pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Leandro Rossi, były piłkarz Zawiszy Rzgów.
Sędzia podyktował rzut karny tuż przed końcem spotkania. Zdaniem arbitra Maksymilian Rozwandowicz faulował we własnym polu karnym gracza gospodarzy. Ełkaesiacy protestowali, twierdząc, że faulu nie było, ale jak zwykle bywa w takich sytuacjach nic nie wskórali. Do piłki podszedł Brazylijczyk Lenadro Rossi. Wprawdzie Arkadiusz Malarz wyczuł jego intencję, ale piłki nie sięgnął. Był to jedyny gol tego meczu.
Wróćmy do pierwszej połowy tego starcia. W 35 minucie Adrian Klimczak huknął niczym z armaty, ale miał pecha, bo trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W tej części gry była to jedyna groźna okazja obu ekip. Po zmianie stron blisko szczęścia był Karol Angielski, który z około pięciu metrów trafił w poprzeczkę.Goście odpowiedzieli w 69 minucie. Na szarżę prawa stroną boiska zdecydował się Maciej Wolski, który wpadł w pole karne i próbował dograć piłkę do Samu Corrala. Nie zrobił jednak tego dokładnie, bo zabrakło mu kilkunastu centymetrów. Gdyby się udało, to Samu Corral miałby przed sobą pustą bramkę. Jeszcze w 82 minucie Łukasz Sekulski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Radomiaka, ale trafił piłką a Mateusza Kochalskiego. Kilka minut później była „jedenastka” dla miejscowych. Mimo przegranej łodzianie pozostali liderem pierwszoligowej tabeli. W najbliższą niedzielę podejmują na swoim boisku Puszczę Niepołomice.ą
RADOMIAK RADOM - ŁKS ŁÓDŹ 1:0 (0:0)
Bramka
1:0- Leandro Rossi (86, rzut karny)Radomiak: Mateusz Kochalski - Mateusz Cichocki, Maciej Świdzikowski, Mateusz Bodzioch - Miłosz Kozak, Michał Kaput, Meik Karwot, Damian Gąska (86, Mateusz Lewandowski), Adam Banasiak - Karol Angielski (81, Karol Podliński), Leandro Rossi. Trener: Dariusz Banasik.
ŁKS: Arkadiusz Malarz - Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak (46, Maciej Wolski) - Pirulo, Antonio Domínguez, Maksymilian Rozwandowicz, Przemysław Sajdak, Michał Trąbka - Samu Corral (72, Łukasz Sekulski). Trener:Wojciech Stawowy.
Żółte kartki: BMateusz odzioch, Leandro Rossi - Adrian Klimczak, Kamil Dankowski, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński.
Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Mecz rozegrano bez udziału publiczności.