Odbyły się I Otwarte Halowe Mistrzostwach Sieradza w tenisie w grach podwójnych. Kto wygrał?

Paweł Gołąb
Tenisiści amatorzy z terenu regionu i miasta Sieradza po raz pierwszy rywalizowali w I Otwartych Halowych Mistrzostwach Sieradza w tenisie w grach podwójnych.

Na starcie – jak informuje w imieniu organizatorów Piotr Iszczek - stanęło 8 par zawodników, którzy rywalizowali w dwóch grupach systemem każdy z każdym w jednej kategorii wiekowej: open. - Spotkania stały na wyjątkowo wysokim poziomie i były bardzo ciekawe i zacięte. Mecze tenisowe rozgrywane były na hali sportowej MOSiR przy SP nr 9 w Sieradzu oraz na nowej hali sportowej II LO im. S. Żeromskiego w Sieradzu. Zwycięzcy turnieju otrzymali okazałe puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Sieradza. Organizatorami turnieju byli Sieradzki Klub Tenisowy, MOSiR w Sieradzu i UM w Sieradzu.
I miejsce zajęła para Krzysztof Nogala i Piotr Jaros. II miejsce zajęła para Paweł Lewandowski i Bartosz Matusiak. III miejsce zajęła para Stanisław Potrzebny i Sławomir Demkowicz. IV miejsce zajęła para Wiesław Szewczyk i Przemysław Andrysiak.
- Sieradzcy tenisiści po udanym halowym turnieju gier podwójnych umawiają się już na następny turniej halowy, tym razem Mikołajkowy Halowy turniej tenisa w grach pojedynczych, który planowany jest w grudniu tego roku – _dodaje Piotr Iszczek. - Najbliższy turniej tenisowy odbędzie się już na kortach otwartych MOSiR w Sieradzu przy ul. Sportowej 1 w dniach -7 maja już tradycyjnie od ponad 20 lat z okazji Otwarcia Sezony Tenisowego. Natomiast 14 maja 2017 r od godz. 10.00 planowany jest turniej otwarty dla dzieci i młodzieży._