Nowi policjanci w szeregach łódzkiej policji. Ślubowanie na terenie OPP w Łodzi [ZDJĘCIA]

bead, KWP Łódź
We wtorek, 28 maja 2019 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka kadry kierowniczej garnizonu łódzkiego, w trakcie której ślubowanie złożyli nowo przyjęci policjanci.

We wtorek, 28 maja 2019 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka kadry kierowniczej garnizonu łódzkiego, w trakcie której ślubowanie złożyli nowo przyjęci policjanci. Wręczono także nagrody przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego i Wojewódzkiego Policji funkcjonariuszom wyróżniającym się w służbie m.in. zwycięzcom wojewódzkich eliminacji ogólnopolskiego konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2019 roku" oraz dzielnicowym z najlepszym planem działań w swoim rejonie służbowym.

Na samym wstępie uroczystej zbiórki oddano cześć sierż. sztab. Ryszardowi Bruzik zmarłemu 20 maja 2019 roku w trakcie pełnionych obowiązków służbowych pomocnika dyżurnego KP 1 KMP w Łodzi. Funkcjonariusz ten w policji służył 16 lat. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył pośmiertnie zmarłego policjanta brązową odznaką "Zasłużony Policjant", a Komendant Główny Policji awansował sierż. sztabowego Ryszarda Bruzika do stopnia młodszego aspiranta. Odznaczenie zostało nadane podczas odbywającej się tego samego dnia w godzinach popołudniowych uroczystości pogrzebowej. Wszyscy pamięć policjanta uczcili minutą ciszy...

Następnie 56 nowo przyjętych policjantów (12 kobiet i 44 mężczyzn), którzy rozpoczęli służbę 21 maja, złożyło ślubowanie. Było to drugie przyjęcie nowych mundurowych w 2019 roku. Poprzednie odbyło się w marcu i dotyczyło 62 funkcjonariuszy. Funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty, które odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński. Wręczając nowym funkcjonariuszom legitymacje służbowe powitał ich w szeregach policji i w krótkim przemówieniu podkreślił znaczenie policji i jej rolę w społeczeństwie.

Następnie oczytano list Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka będący wyrazem uznania dla policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, która zajęła II miejsce w XVII Mistrzostwach Polski Policjantów w maratonie "Dębno 2019".

Podczas uroczystości reprezentanci drużyny reprezentującej KWP w Łodzi w turnieju piłkarskim Mundial Uniejów 2019 oraz Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Mężczyzn i Kobiet o Puchar KGP przekazali Komendantowi Wojewódzkiemu zdobyty puchar i odebrali gromkie brawa oraz gratulacje za zwycięstwo.

Podczas wtorkowej uroczystości wręczone zostały nagrody funkcjonariuszom za ich wzorową służbę i osiągnięte w niej wyniki. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nagrodził 3 funkcjonariuszy, natomiast Komendant Główny Policji wyróżnił 6, a Komendant Wojewódzki Policji 92 funkcjonariuszy łódzkiego garnizonu.

Podczas uroczystości insp. Andrzej Łapiński wręczył także nagrody zwycięzcom wojewódzkich eliminacji do ogólnopolskiego konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2019 roku". To już V edycja, w której uczestniczyło 88 policjantów w 22 czteroosobowych drużynach z komend powiatowych i miejskich woj. łódzkiego. Rywalizacja o miano najlepszych była bardzo zacięta. Zwyciężyła reprezentacja KPP dla powiatu łódzkiego-wschodniego , II miejsce zajęła drużyna z KPP w Zduńskiej Woli natomiast II miejsce na podium zdobyła załoga z KPP w Bełchatowie.

Spotkanie to było także doskonałą okazją do osobistego wręczenia podziękowań przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Annie Bolek, która wykazała się wzorową i godna naśladowania postawą. Pomogła w zatrzymaniu sprawców rozboju, a aktualnie przechodzi procedurę naboru do służby w łódzkiej policji.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs podstawowy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostki macierzystej i będą pełnić służbę na terenie swoich powiatów. Kolejne terminy przyjęć to: 16 lipca 2019 r., 12 września 2019 r., 7 listopada 2019 r. i 30 grudnia 2019 r.

Rząd obiecuje szybkie szczepionki na COVID-19

Wideo

Materiał oryginalny: Nowi policjanci w szeregach łódzkiej policji. Ślubowanie na terenie OPP w Łodzi [ZDJĘCIA] - łódzkie Nasze Miasto

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Scyzoryk się otwiera

Najlepsi z najlepszych!! W tej formacji nie ma przyjęć po znajomości!!!

p
precz z germanizacją!

"ddano cześć sierż. sztab. Ryszardowi Bruzik"

Bruzikowi, do jasnej cholery!

Nazwiska w Polsce się odmienia.

J
Ja
2019-05-29T13:41:00 02:00, Sas:

Wyrazy współczucia nowoprzyjętym.

Święta racja. Żal

!
2019-05-30T00:19:51 02:00, praworządni z PTB:

A czy Łowcę Wykroczeń z Piotrkowa, w ramach jego dotychczasowych zasług w tym mieście w zakresie ładu, bezpieczeństwa i porządku publicznego, przyjęto wreszcie do Policji?

Już prędzej do ORMO.

p
praworządni z PTB

A czy Łowcę Wykroczeń z Piotrkowa, w ramach jego dotychczasowych zasług w tym mieście w zakresie ładu, bezpieczeństwa i porządku publicznego, przyjęto wreszcie do Policji?

G
Gość
2019-05-29T16:41:44 02:00, q:

Wszyscy po znajomości... Wstyd!!!

Po znajomości, teraz biorą kogo popadnie bo jest mało chętnych. W policji jest tyle wolnych miejsc że są miasta w których policja to rzadki widok. Zwlasza w szymnie otwieranych komisaristach w małych miejscowościach

q
q

Wszyscy po znajomości... Wstyd!!!

o
ogniomistrz Kaleń
2019-05-29T14:10:57 02:00, ognomistrz Kaleń:

To ilu ukraińców zasili szeregi tzw. polskiej policji?

2019-05-29T14:13:02 02:00, Ble:

Poczytaj ustawu o policji...tylko obywatel polski moze nom zostac Januszu 😁

Sam jesteś tępy ćwok ukraińcu i nie tnij głupa, bo w mediach społecznościowych aż huczy, ilu bękartów banderowców dostało polskie obywatelstwo, zwyrodniały bękarcie banderowców!

B
Ble
2019-05-29T14:10:57 02:00, ognomistrz Kaleń:

To ilu ukraińców zasili szeregi tzw. polskiej policji?

Poczytaj ustawu o policji...tylko obywatel polski moze nom zostac Januszu 😁

o
ognomistrz Kaleń

To ilu ukraińców zasili szeregi tzw. polskiej policji?

S
Sas

Wyrazy współczucia nowoprzyjętym.