Polecamy

Heraklejon, mityczne miastoEgipski Heraklejon przez wieki obrósł legendą, przez setki lat pozostawał nieuchwytny © archiwum Telemagazynu
[4/12]

Niezwykłe zdjęcia zatopionych ruin. Są dowodem na istnienie Atlantydy? Niektóre z powrotem się wyłaniają

Heraklejon, mityczne miasto

Egipski Heraklejon przez wieki obrósł legendą, przez setki lat pozostawał nieuchwytny. Wspominał go już Herodot jako miejsce, do którego miał udać się sam Herkules. Między 664 a 332 rokiem przed naszą erą miasto było bramą Egiptu na świat i jego największym portem.

Na skutek katastrofy naturalnej Heraklejon został zniszczony i zatopiony. Na ślady podwodnej, starożytnej metropolii natrafiono w 2000 roku. W odległości 6,5 km od brzegu badacze odkryli liczne, świetnie zachowane zabytki. Okazało się, że to pozostałości legendarnego Heraklionu, nazywanego także Thonis.Każdy z Was słyszał pewnie o Atlantydzie - mitycznej krainie, miejscu rozkwitu cywilizacji ludzkiej, tragicznie zniszczonej przez trzęsienia ziemi i pochłoniętej przez fale oceanu. Choć ruin miasta, opisywanego już przez Platona, nikt nigdy nie odnalazł, okazuje się, że podobnych miejsc jest na świecie więcej. Na skutek kataklizmów dziś znajdują się głęboko pod wodą, ściągając nurków i archeologów z całego świata. Oto zdjęcia niezwykłych, podwodnych miast. Mury niektórych ponownie ujrzały światło dzienne!

Najnowsze wiadomości

reklama