Polecamy

Monumenty Yonaguni, czyli japońskie piramidyNie tylko Egipcjanie mieli piramidy © Wikimedia Commons/Melkov/domena publiczna
[2/12]

Niezwykłe zdjęcia zatopionych ruin. Są dowodem na istnienie Atlantydy? Niektóre z powrotem się wyłaniają

Monumenty Yonaguni, czyli japońskie piramidy

Nie tylko Egipcjanie mieli piramidy. Można spotkać je także w Meksyku, na obszarach dawnej Mezopotamii, a także w Japonii. Te ostatnie są o tyle niezwykłe, że znajdują się pod wodą. Ich powstanie owiane jest legendą - jedni uważają je za formy naturalne, inni za dzieło człowieka, a jeszcze inni snują wizje na temat wpływu cywilizacji pozaziemskiej.

Podwodne struktury kamienne zostały odkryte w 1985 roku przez nurka, przewodnika wycieczek. Piramidy wciąż są badane, zaś ich powstanie pozostaje kwestią sporną.

Każdy z Was słyszał pewnie o Atlantydzie - mitycznej krainie, miejscu rozkwitu cywilizacji ludzkiej, tragicznie zniszczonej przez trzęsienia ziemi i pochłoniętej przez fale oceanu. Choć ruin miasta, opisywanego już przez Platona, nikt nigdy nie odnalazł, okazuje się, że podobnych miejsc jest na świecie więcej. Na skutek kataklizmów dziś znajdują się głęboko pod wodą, ściągając nurków i archeologów z całego świata. Oto zdjęcia niezwykłych, podwodnych miast. Mury niektórych ponownie ujrzały światło dzienne!

Najnowsze wiadomości

reklama