Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nie żyje Marek Jędras. Wiele lat pracował w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Nie żyje Marek Jędras
Nie żyje Marek Jędras Archiwum
W wieku 77 lat zmarł Marek Jędras, który 50 lat temu rozpoczął pracę w sieradzkiej bibliotece. Tu również zakończył swoją karierę zawodową w 2008 roku.

Marek Jędras pracował w bibliotece powiatowej i wojewódzkiej w latach 1973 – 1987. Był absolwentem kierunku bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na Uniwersytecie Wrocławskim. Kierował działem informacyjno-bibliograficznym w latach 1977 – 1987, organizując znakomity warsztat dokumentacji regionu oraz zdobywając dla cenne materiały retrospektywne. Był także redaktorem wielu sieradzkich wydawnictw m.in. cyklu wydawniczego Sylwetki Pisarzy, Ekslibrisy Bibliotek Publicznych Województwa Sieradzkiego, Raptularz Sieradzki (z okazji 850-lecia Sieradza). Na łamach kwartalnika krajoznawczego „Na Sieradzkich Szlakach” publikował materiały dotyczące regionu w latach 1985-2014.
Opracował i publikował wiele haseł w Leksykonie Miasta Sieradza, Kalendarzu Ziemi Sieradzkiej, Słowniku Pracowników Książki Polskiej. W latach 1987 -2007 pracował w Wojewódzkim, a następnie Powiatowym Domu Kultury w Sieradzu. W latach 1991- 2010 był redaktorem naczelnym kwartalnika kulturalnego „Siódma Prowincja”. W 2008 przeszedł na emeryturę z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu.

Marek Jędras był również redaktorem wielu sieradzkich wydawnictw m.in. cyklu wydawniczego Sylwetki Pisarzy, Ekslibrisy Bibliotek Publicznych Województwa Sieradzkiego, Raptularz Sieradzki (z okazji 850-lecia Sieradza). Na łamach kwartalnika krajoznawczego „Na Sieradzkich Szlakach” publikował materiały dotyczące regionu w latach 1985-2014.
W latach 1991- 2010 był redaktorem naczelnym kwartalnika kulturalnego „Siódma Prowincja”. W 2008 przeszedł na emeryturę z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu.

Msza święta pogrzebowa w najbliższy czwartek (7 grudnia) o godzinie 9 w kościele na osiedlu Jaworowe w Sieradzu. Marek Jędras spocznie na Cmentarzu Komunalnym w Kłocku.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto