„Małe derby Łodzi” w Pucharze Polski dla rezerw Widzewa ZDJĘCIA

„Małe derby Łodzi” w Pucharze Polski dla rezerw Widzewa
„Małe derby Łodzi” w Pucharze Polski dla rezerw Widzewa Fot. Grzegorz Gałasiński
W środę rozegrano „małe derby” Łodzi, w których Widzew II pokonał ŁKS II. Był to mecz pierwszej rundy Pucharu Polski szczebla centralnego.

Spotkanie rozegrano na boisku Łodzianki, a widzewiacy triumfowali 3:2 (1:0). Przypominamy, że triumfator pucharowej rywalizacji na szczeblu województwa łódzkiego może liczyć na finansową premię od PZPN w wysokości 40 tys. zł. Awansuje także na szczebel ogólnopolski. Trofeum broni Unia Skierniewice.
Mecz odważniej rozpoczęli ełkaesiacy, ale nie zagrozili bramce Mateusza Ludwikowskiego. Natomiast w 19 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Ignacy Dawid. Piłka otarła się jeszcze o jednego z graczy ŁKS II, zmyliła Michała Kołbę i wylądowała w siatce. Chwilę później znakomitą okazję zmarnował widzewiak Dawid Owczarek. Z kolei w 34 minucie szczęście nie było przy Łukaszu Dynelu, bo piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Po zmianie stron przycisnęli ełkaesiacy i dało to efekt w postaci dwóch bramek. Gospodarze wyrównali z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką we własnym polu karnym jednego z ełkaesiaków. „Jedenastkę” pewnei na gola zamienił Daniel Mąka, lider klasyfikacji skutecznych IV ligi (19 goli). Wynik meczu ustalił w 78 minucie Daniel Chwałowski strzałem z dystansu. ą

PUCHAR POLSKI
Widzew II Łódź - ŁKS II Łódź 3:2 (1:0). 1:0 - Ignacy Dawid (29), 1:1 - Błażej Radwanek (52), 1:2 - Michał Karlikowski (59), 2:2 - Daniel Mąka (69, rzut karny), 3:2 - Daniel Chwałowski (78)
Widzew II: Mateusz Ludwikowski – Dawid Owczarek (86, Damian Pokorski), Hubert Lenart, Piotr Bartłoszewski, Kamil Tlaga (88, Michał Grudniewski) – Ignacy Dawid (67, Mateusz Gołda), Daniel Chwałowski, Filip Zawadzki – Robert Prochownik (61, Robert Kowalczyk), Daniel Mąka, Ricardo Goncalves (61, Filip Przybułek). Trener: Patryk Czubak.
ŁKS II: Michał Kołba – Jedrzej Zając, Aleksander Ślęzak, Damian Nowacki, Michał Karlikowski – Wiktor Kościuk, Artur Sójka – Dariusz Gmosiński (82, Mikołaj Lipień), Błażej Radwanek (82, Jakub Piotrowski), Piotr Gryszkiewicz (71, Mateusz Jastrzembski) – Łukasz Dynel. Trener:Marcin Matysiak.