Łódź piłkarskim mistrzem Polski(ZDJĘCIE)

Mistrzowie Polski rocznika 1999 - reprezentacja Łodzi
Mistrzowie Polski rocznika 1999 - reprezentacja Łodzi Fot. Archiwum OZPN Łódź
Piłkarska reprezentacja okręgu łódzkiego rocznika 1999 mistrzem Polski! Drużyna prowadzona przez trenerów Andrzeja Czubańskiego i Józefa Robakiewicza okazała się bezkonkurencyjna podczas turnieju finałowego w Zielonej Górze. Dodajmy, że Łódź obroniła złoty medal wywalczony przed rokiem.

Łódź rozpoczęła zmagania decydujące o mistrzostwie Polski w piłce nożnej rocznika 1999 od zwycięstwa z reprezentacją okręgu kujawsko-pomorskiego 3:2. Potem było zwycięstwo z Podkarpaciem 3:0. W półfinale mistrzostw Polski Łódź okazała się lepsza od Śląska wygrywając 4:0. Za to w meczu finałowym mistrzostw Polski Łódź pokonała Mazowsze 1:0.

Jeden gol decydował o piłkarskim mistrzostwie Polski

- Mecz decydujący o mistrzostwie Polski w piłce nożnej był niezwykle zacięty - opowiada Andrzej Czubiński, jeden z trenerów Łodzi. - Rok temu też graliśmy z Warszawą. Zwycięskiego gola zdobył Piotr Pyrdoł.Trzon drużyny stanowią piłkarze UKS SMS Łódź . W finałach wystąpiło 12 zawodników tego klubu
Królem strzelców oraz najlepszym zawodnikiem mistrzostw Polski w piłce nożnej w Zielonej Górze został Przemysław Macierzyński. Zawodnik UKS SMS zdobył sześć goli.
Na meczu decydującym o mistrzostwie Polski w piłce nożnej obecny był Edward Potok, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Oni zdobyli mistrzostwo Polski w piłce nożnej dla Łodzi

Skład drużyny, która zdobyła mistrzostwo Polski w piłce nożnej: Oskar Koprowski, Kacper Szafrański, Tomasz Makowski, Piotr Borowiecki, Szymon Zwoliński, Aleksander Michalski, Jan Sobociński, Michał Góral, Sebastian Ceglarz, Patyk Makuch, Przemysław Macierzyński, Piotr Pyrdoł, Piotr Janczak, Adam Niewiadomski, Konrad Rutkowski, Adrian Kowalski, Krzysztof Hondzyński, Łukasz Cieplucha. Trenerzy: Andrzej Czubiński, Józef Robakiewicz.

Pora na sukcesy piłkarskich mistrzów Polski w seniorskiej piłce nożnej

Mistrzostwo Polski w piłce nożnej to duży sukces w ogólnej mizerii jaka panuje w piłce nożnej w naszym okręgu. GKS Bełchatów spadł z ekstraklasy. ŁKS Łódź będzie grał w klasie okręgowej lub, przy wielkim szczęściu, IV lidze łódzkiej. LKS Kwiatkowice i KS Paradyż wywalczyły awans do III ligi łódzko-mazowieckiej, ale musiały zrezygnować z występów w tej klasie rozgrywkowej z powodu kłopotów finansowych. Ważne więc aby trenerzy dbali o mistrzów Polski w piłce nożnej. Pełny sukces będzie dopiero wtedy, jeśli choć kilku złotych medalistów z Zielonej Góry zadebiutuje w ekstraklasie. Na razie bezcenne jest móc powiedzieć "Łódź piłkarskim mistrzem Polski".