Lech Wałęsa owacyjnie przyjęty przez swoich sympatyków na Igrzyskach Wolności (ZDJĘCIA)

Dariusz Piekarczyk
Lech Wałęsa owacyjnie przyjęty przez swoich sympatyków
Lech Wałęsa owacyjnie przyjęty przez swoich sympatyków Fot. Grzegorz Gałasiński
W łódzkiej Atlas Arenie odbywały się Igrzyska Wolności 2019. Przez trzy dni mieliśmy tutaj znanych polityków, pisarzy, artystów, ekonomistów.Podsumowaniem igrzysk było wystąpienie, entuzjastycznie przyjętego przez zebranych, Lecha Wałęsy.

Były szef „Solidarności” i prezydent Polski przyszedł ubrany w T-shirt z napisem Konstytucja. W swoim przemówieniu najwięcej czasu poświęcił demokracji w naszym kraju. - Moje pokolenie, łącznie ze mną wypracowało się – mówił Lech Wałęsa.- Mam 76 lat. Nie mam za dużo siły. Przyjechałem was prosić o pomoc! Ojczyzna jest w niebezpieczeństwie, wierzcie mi. Ja się na tym znam! Jeśli tym razem kartką wyborczą nie odzyskacie wolności, szacunku dla Konstytucji i wszelkich praw, będzie coraz trudniej to odzyskać! Ja tych ludzi znam, z nimi pracowałem. To bardzo niebezpieczni ludzie. Nie oddadzą władzy jeśli ich dobrze nie przypilnujecie. Będą oszukiwać, kombinować, bo to są właśnie tacy ludzie! Zlekceważyliśmy za tamtych czasów demokrację, argumentację. Tym sposobem udało im się demokratycznie przejąć władzę. Nadzieja w was, młodych, prężnych, wykształconych działaczach! Jeszcze nie jest za późno.

Warto dodać, że w Igrzyskach Wolności uczestniczyło wielu mieszkańców naszego regionu,

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
"Na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie prezes Jarosław Kaczyński ogłosił trzy propozycje, które oznaczają przyspieszenie realizacji polskiej wersji państwa dobrobytu, prawie natychmiast nazwane w internecie hat trickiem Kaczyńskiego.

To propozycja podniesienia płacy minimalnej w gospodarce do 3 tys zł (brutto) na koniec 2020 roku (a więc obowiązującej od 1 stycznia 2021) i 4 tys zł (brutto) na koniec 2023 roku (a więc będzie obowiązywała od 1 stycznia 2024 roku).

Jednocześnie premier Morawiecki poinformował, że proponowane do tej pory wynagrodzenie minimalne od 1 stycznia 2020 w wysokości 2450 zł (brutto) zostanie podwyższone do kwoty 2600 zł, a to płaca godzinowa wyniesie około 17 zł.

Jak podkreślił Morawiecki płaca minimalna w wysokości 4 tys zł , to w sytuacji wzięcia pod uwagę siły nabywczej złotego, odpowiada np. wynagrodzeniu w wysokości ok.1,2 tys euro w Hiszpanii (z uwzględnieniem siły nabywczej euro w tym kraju).

Prezes Kaczyński zapowiedział także wypłatę dwukrotnie dodatkowego świadczenia emerytalnego w roku 2021 i jednocześnie utrzymanie zróżnicowanej metody waloryzacji świadczeń emerytalnych w 2020 roku (niskie świadczenia kwotowo minimum o 100 zł w 2020 roku, a wyższe świadczenia wskaźnikiem inflacji).

Wreszcie trzecim elementem hat tricka Kaczyńskiego była zapowiedź wyrównania dopłat bezpośrednich dla rolników do średniej unijnej (a więc około 280 euro do hektara) w nowej perspektywie unijnej, a więc od 2021 roku.

Te zapowiedzi prezesa Kaczyńskiego dotyczące wzrostu płacy minimalnej są kontynuacją procesu podwyżki tej płacy od momentu utworzenia rządu przez Prawo i Sprawiedliwość na jesieni 2015 roku.

Przypomnijmy, że rozpoczynaliśmy od płacy w wysokości 1750 zł w 2015 roku, a wyniesie ona w roku 2020 już 2600 zł (i najprawdopodobniej 17 zł w wymiarze godzinowym) czyli będzie wyższa aż o 850 zł czyli blisko o 50 proc.

Jej podniesienie do 4 tys zł w 2023 roku czyli na koniec drugiej kadencji rządzenia oznaczałoby ,że w ciągu dwóch kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości płaca minimalna wzrosła aż o 2250 zł I (a więc o prawie 230 proc.).

Ponieważ wzrost wynagrodzeń oznacza wzrost kosztów dla przedsiębiorców, premier Morawiecki zapowiedział zwiększenie kwoty obrotów pozwalających na pozostawanie w opodatkowaniu podatkiem zryczałtowanym z 250 tys euro do 1 mln euro, a więc przychodów do ponad 4,2 mln rocznie, a następnie do 2 mln euro, oraz uzależnienia składek przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą od osiąganych dochodów, a nie przychodów.

Z kolei premier Morawiecki zaproponował utworzenie aż 3 nowych funduszy: funduszu modernizacji szkół (z kwotą początkową 2 mld zł), funduszu modernizacji szpitali (także z początkową kwotą 2 mld zł) i funduszu budowy ok. 100 obwodnic mniejszych miast (ze środkami budżetowymi dostosowanymi do ilości przygotowanych projektów w każdym roku budżetowym).

Wprawdzie za substancję materialną w szkolnictwie czy w ochronie zdrowia w ponad 90 proc. odpowiadają samorządy (to one są organami założycielskimi szpitali albo organami prowadzącymi szkół), ale rząd zdecydował się wesprzeć w ten sposób działania inwestycyjne i modernizacyjne tej substancji materialnej inicjowane przez samorządy.

Z kolei przynajmniej kilkadziesiąt mniejszych miast od dawna czyni starania o budowę obwodnic zarówno w ciągu dróg krajowych jak i wojewódzkich i rząd tworząc fundusz dotyczący ich budowy ,wychodzi naprzeciw także tym oczekiwaniom."
G
Gość
Jakim trzeba być ograniczonym żeby oglàdaç kapustę.
A
Alleluja
Lechu nadal skuteczny. Skoro nadal wzbudza wściekłość, jak niżej, nie powinien ustawać. Alleluja i do przodu, panie Lechu!
P
PO-PSL aut
Pamiętamy, jak Kosiniak-Kamysz z tęczowego ZSL referował w sejmie ustawę o POdniesieniu wieku emerytalnego a koalicja PO-PSL go przyjęła:

Kobiety: z 60 lat do 67 lat (7 lat więcej),

z 55 lat do 67 lat dla kobiet w rolnictwie o 12 lat więcej !!!

Mężczyźni z 65 lat do 67 lat (2 lata więcej)

https://www.youtube.com/watch?v=QQyjxR5-Blk
G
Gość
Podobno kapusta w łódzkiem staniała ?
G
Gość
17 września, 11:55, Gość:

Co za idiota zamieszczał te zdjęcia ?

Wciąż ten sam

G
Gość
Co za idiota zamieszczał te zdjęcia ?
G
Gość
dziękuje panie Wałęsa . że pan sie nie poddaje walczy i porywa innych do walki . Dużo zdrówka i wytrwałości . Może nie wszyscy , ale niektórzy doceniają to co pan robi dla polski i polaków
s
spieprzaj Bolek
Niech Wałęsa wreszcie ujawni, że ,,walczy'' o konstytucję, którą na kolanie napisał Kwaśniewski. Najbardziej jednak ,,walczy'' o utrzymanie paragrafu nr 1 tej konstytucji z czasów ,,transformacji ustrojowej'' w którym zapisano: ....my nie ruszamy waszych, a wasi nie ruszają naszych....
h
hmhm
daj pan sobie spokoj
Dodaj ogłoszenie