Korona - ŁKS 2:0. 16-latek i 17-latek ograli ŁKS

ŁKS Łódź przegrał w Kielcach
ŁKS Łódź przegrał w Kielcach Fot. Grzegorz Gałasiński
Piłkarze ŁKS na pożegnanie sezonu zagrali w Kielcach z Koroną, drugim spadkowiczem z PKO Ekstraklasy. I przegrali 0:2.

Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie. W 72 min. padł gol dla Korony. Najpierw z boiska zszedł Jan Sobociński, a komentatorzy Canal Plus wieszczyli, że to ostatni występ tego piłkarza w ŁKS, że odejdzie z klubu, bo potrzebuje świeżego powietrza. Nowa obrona ŁKS nie zatrzymała kolejnej akcji. Daniel Szelągowski zaatakował lewą stroną, dograł do 16-letniego Iwo Kaczmarskiego, a ten mimo asysty obrońców i bramkarza ŁKS wepchnął piłkę do siatki łodzian.

Na minutę przed końcem Daniel Szelągowski ograł Dragoljuba Srnicia, założył siatkę Carlosowi Morosowi, wyszedł sam na sam z bramkarzem ŁKS i strzelił do siatki. Bramki dla Korony strzelili 16-letni Iwo Kaczmarski i 17-letni Daniel Szelągowski. Dlaczego nie ma takich młodych graczy w ŁKS, który zawsze słynął ze szkolenia młodzieży. Z młodymi piłkarzami łatwiej byłoby wrócić do ekstraklasy.
Korona Kielce - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)

1:0 - Iwo Kaczmarski (72), 2:0 - Daniel Szelągowski (89).

Korona: Jakub Osobiński - Mateusz Spychała, Adnan Kovačević, Radosław Seweryś, Michael Gardawski - Jacek Kiełb, Jakub Żubrowski, Ognjen Gnjatić (46, Iwo Kaczmarski), Milan Radin (64, Mateusz Sowiński), Marcin Cebula (77, Dawid Lisowski) - Daniel Szelągowski. Trener: Maciej Bartoszek.

ŁKS: Dawid Arndt - Jan Grzesik (62, Maciej Wolski), Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński (71, Carlos Moros Gracia), Adrian Klimczak - Pirulo, Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka, Dragoljub Srnić, Adam Ratajczyk - Jakub Wróbel (59, Łukasz Sekulski). Trener: Wojciech Stawowy.