Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kłopotliwe odpady oddasz i po pracy

Paweł Gołąb
Punkt cieszył się wielkim zainteresowaniem m.in. podczas festiwalu recyklingu
Punkt cieszył się wielkim zainteresowaniem m.in. podczas festiwalu recyklingu Fot. Karol Kaliński
Nie musisz już polować na „okienko” w pracy, by pozbyć się zużytego sprzętu elektronicznego, starych opon czy innych kłopotliwych śmieci. Działająca w Sieradzu Stacja Przeładunkowa Odpadów wydłużyła w jeden z powszednich dni czas pracy punktu, w którym przyjmowane są tego rodzaju nieczystości. Można się tu zgłosić z odpadami także w niektóre soboty.

Wydłużenie czasu pracy punktu administrator stacji, czyli Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”, dokonał na prośbę sieradzkiego magistratu. To w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta prowadzoną tu zbiórką, z której - z racji dotychczasowych godzin pracy - nie wszyscy mogli skorzystać. Do tej pory Dobrowolny Punkt Gromadzenia Odpadów Selektywnie Zebranych, jak brzmi jego oficjalna nazwa, był czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 7-15. Wydłużenie czasu pracy dotyczy każdej środy. Tego dnia punkt jest już czynny do godz. 18. Do tego w co drugą sobotę w godz. 7-15. W tym miesiącu taka możliwość będzie jeszcze 18 sierpnia. W kolejnym: 1., 15. i 29. września. W październiku w weekendowe dni punkt otworzy swoje podwoje 13. i 27., w listopadzie 10. i 24, a w grudniu 8. i 22.
Stacja Przeładunkowa Odpadów Komunalnych, gdzie działa punkt, mieści się przy ulicy Dzigorzewskiej 4. Nieodpłatnie mogą dostarczać tutaj wybrane rodzaje posegregowanych odpadów mieszkańcy kilku gmin, które są skupione w związku i partycypowały w kosztach powstania stacji oraz Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw" pod Kaliszem, gdzie śmieci z nich obecnie trafiają. To miasto Sieradz, miasto i gmina Warta oraz gminy Wróblew i Goszczanów. W punkcie pozbyć się można następujących odpadów: opakowań ze szkła białego i kolorowego, makulatury, złomu metali żelaznych i nieżelaznych, tworzyw sztucznych (opakowania po chemii gospodarczej i inne produkty, które trafiają do recyklingu), butelek po napojach typu PET, odpadów ulegających biodegradacji, gruzu budowlanego, opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i przeterminowanych lekarstw.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto