Klasa politechniczna, czyli dobre przygotowanie do studiów!

Artykuł sponsorowany Wielton S.A.

Kompetencje inżynierskie są współcześnie bardzo pożądane przez wiele lokalnych firm, ale eksperci chętnie opuszczają małe miejscowości i znajdują zatrudnienie w dużych miastach. Wyzwania, jakim jest zatrzymanie wykształconych inżynierów i zachęcenie ich do pracy w rodzinnej miejscowości, podjęła się firma Wielton S.A.

Firma Wielton w roku szkolnym 2018/2019 podjęła współpracę z II Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu, w którym została otwarta nowa klasa politechniczna. To kolejna klasa patronacka Wieltonu, tym razem prowadzona wspólnie z Politechniką Łódzką. Kształcenie w tej klasie daje możliwość znacznego poszerzenia wiedzy w zakresu nauk ścisłych, która będzie stanowić solidną bazę i ułatwi dalszą naukę na studiach wyższych.

Dziś współpraca szkół z podmiotami reprezentującymi rynek pracy to konieczność, podobnie jak dostosowanie oferty edukacyjnej do zmieniających się potrzeb młodego człowieka. Dla II LO Wieluniu takim partnerem stała się firma Wielton, która objęła swym patronatem klasy politechniczne naszego liceum. Dzięki niej uczniowie biorą udział w wielu ciekawych zajęciach prowadzonych przez pracowników firmy zarówno w Wieltonie, jak i w szkole.mówi Renata Tatara, Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w WieluniuTeoria w połączeniu z praktyką wzbogaca metody edukacji, wpływa na kształcenie nowych umiejętności, stwarza sytuacje, w których młodzież zdobywa doświadczenie, a także rozpoznaje rynek pracy i tym samym określa swoje predyspozycje i zainteresowania zawodowe. Pracownicy Wieltonu chętnie dzielą się swa wiedzą z młodzieżą, która ceni sobie kontakt z profesjonalistami. Tak innowacja pedagogiczna pozwala na rozwój dodatkowych kompetencji uczniów.

Na uczniów klasy politechnicznej pod patronatem Wielton S.A. i Politechniki Łódzkiej czekają szkolenia prowadzone przez doświadczonych inżynierów i specjalistów Wielton S.A., praktyki i staże w działach technicznych firmy Wielton, wyjazdy na targi branżowe w Polsce i za granicą, a także nagrody dla najlepszych i najpilniejszych uczniów. Program nauczania obejmuje rozszerzoną matematykę, fizykę techniczną, projektowanie AutoCAD i język angielski w biznesie. Cel, jaki przyświeca firmie podczas tej współpracy jest chęć pozyskania wykwalifikowanej kadry, w tym inżynierów, poprzez dostarczenie im niezbędnych narzędzi i zagwarantowanie właściwego poziomu kształcenia już na poziomie licealnym.

Ciągły rozwój Wieltonu na arenie międzynarodowej jest motorem napędowym naszych działań i powodem do dumy. Naszą ambicją jest to, aby w równym stopniu wpływać na rozwój lokalnej społeczności, czyli naszego najbliższego otoczenia. Jako firma jesteśmy świadomi ogromnego potencjału, jaki drzemie w systemie edukacji, przygotowującym młodych specjalistów do wkroczenia na rynek pracy.mówi Joanna Cesarz, Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi Wielton S.A.Współpraca z II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka to dla nas duże wyzwanie, ale też ogromna satysfakcja – cieszymy się, że możemy towarzyszyć uczniom w edukacji i wspierać ich naszą wiedzą oraz doświadczeniem.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpoczyna się już 17 maja. Więcej szczegółów znajdziecie na stronach internetowych: https://wieltongroup.com/kariera/nauka-zawodu/ oraz https://korczak.wielun.pl/.

Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona trzech największych producentów w swojej branży w Europie. Jest także w dziesiątce największych światowych graczy w branży. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Grupa Wielton posiada trzy centra produkcyjne: w Polsce, Niemczech, we Francji oraz Wielkiej Brytanii, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Pod koniec 2016 roku Wielton uruchomił spółkę zależną w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Materiał oryginalny: Klasa politechniczna, czyli dobre przygotowanie do studiów! - Nowa Trybuna Opolska

Dodaj ogłoszenie