Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kajakiem po rzece Warcie

Dariusz Piekarczyk
Zainteresowanie spływami kajakowymi po rzece Warcie jest tak duże, że spływy organizowane są nawet w środku tygodnia, choć początkowo planowano jedynie w weekendy - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu Władysław Maciejewski.

- Pływamy na czterogodzinnej trasie Sieradz - Warta oraz pięciogodzinnej Burzenin - Sieradz - mówi. - Obie trasy są niezwykle malownicze. Wprawdzie Warta to nie Czarna Hańcza, ale i nasza rzeka ma wiele tajemnic. Jeśli jednak jakaś grupa będzie zainteresowana dłuższą, nawet dwudniową trasą z noclegiem, choćby z Działoszyna, nie mówimy "nie".

Sieradzki MOSiR dysponuje 10 kajakami dwuosobowymi oraz czterema jedynkami. Koszt spływu to 30 złotych. W tej cenie jest ubezpieczenie, przejazd na miejsce oraz opieka instruktora. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 43/822-28-82.

Spływy organizuje także Klubu Turystyki Wodnej Warta z Warty. - Ale dopiero od 16 lub 17 lipca - wyjaśnia sekretarz KTS Warta Tadeusz Krajewski. - To dlatego, że 9 i 10 lipca organizowaliśmy 17 Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko. To dla nas najważniejsza impreza w roku.

Wodniacy z Warty proponują trasy z Burzenina do Warty, z Warty do Zasp Miłkowskich, gdzie jest stanica KTW Warta oraz z tamy na zbiorniku Jeziorsko do Uniejowa. Zdaniem Tadeusza Krajewskiego najbardziej ciekawa jest ta ostatnia trasa.

- Tutaj rzeka jest naturalna, prawdziwa, zakola są wyżłobione przez wodę, a nie ręką ludzką - mówi Tadeusz Krajewski. - Na dodatek zatrzęsienie ptaków. Po prostu kontakt z przyrodą na wyciągniecie ręki.

Wodniacy z Warty dysponują 10 dwuosobowymi kajakami oraz dwoma trzyosobowymi. Cena? - Nie wyznaczamy żadnej - informuje sekretarz KTW. - Dlaczego? Z chętnymi dyskutujemy opłatę. Jesteśmy elastyczni. Zresztą naszym celem nie jest zarabianie na siłę pieniędzy. Ot, tyle tylko, żebyśmy nie dokładali do interesu.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 604/165-346 (Tadeusz Krajewski).

Pomysły na ciekawe wycieczki po szlakach rowerowych regionu
Po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich.

Liczy sobie 74 km i ma dwie pętle, przecinające się w Buczku. Duża wiedzie z Łagiewnik, mała w kierunku Brzezin. Uznawana za jedną z najładniejszych ze względu na ciekawy teren i widoki. Po drodze można zobaczyć ostatnie fragmenty puszczy łódzkiej, a zbaczając - unikatową kolekcję starych żelazek w brzezińskim muzeum.

Droga do Żubrów.
Oznaczona jest kolorem czerwonym i ma 20 km. Prowadzi ze Smardzewic przez ośrodek Hodowli Żubrów w Książu do Inowrocławia.

Szlak im. Juliana Tuwima.
Niebieski szlak liczący 43 kilometry. Prowadzi z Tomaszowa do Zakościela, przez okolice związane z młodością poety. Po drodze można obejrzeć atrakcyjny skansen rzeki Pilicy.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto