Już za parę dni rusza nabór na dofinansowanie przydomówek w gm. Wróblew. Decyduje kolejność wniosków

Natalia Ptak
Natalia Ptak
archiwum naszemiasto.pl

Już 9 kwietnia można będzie składać wnioski o przyznanie dofinansowania na realizację przydomowych oczyszczalni ścieków. Nabór będzie trwał do 28 czerwca, jednak warto pamiętać, że o przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność składania wniosków.

Dofinansowanie przyznawane jest z budżetu gminy, a jego wysokość dla jednego przedsięwzięcia wynosić będzie 3 tys.zł, przy czym nie więcej niż 70% kosztów inwestycji do udokumentowanych fakturą lub rachunkiem wydatków poniesionych na zakup lub zakup i montaż przydomowej oczyszczalni ścieków. Dotyczy częściowego zwrotu wydatków poniesionych na zakup lub zakup i montaż przydomowych oczyszczalni ścieków.

-Dofinansowaniem objęte są obszary o rozproszonej zabudowie, gdzie nie przewiduje się budowy zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej, bądź też w przypadkach, w których podłączenie do istniejącego systemu kanalizacji sanitarnej jest z przyczyn technicznych niemożliwe lub ekonomicznie nieuzasadnione. Dofinansowaniem objęte są przydomowe oczyszczalnie ścieków zakupione i zamontowane po dniu złożenia wniosku. Montowane przydomowe oczyszczalnie ścieków muszą posiadać dokument potwierdzający spełnienie warunków zrzutu oczyszczonych ścieków określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego – wyjaśnia Tomasz Woźniak, wójt gminy Wróblew.

Jak informuje Urząd Gminy, wnioskodawcą może zostać osoba fizyczna będąca inwestorem budowy przydomowej oczyszczalni ścieków nieposiadająca zaległości finansowych z tytułu podatków, opłat i innych należności względem Gminy, przedkładająca oświadczenie o prawie do władania nieruchomością przeznaczoną na cele mieszkaniowe, położoną na terenie gminy Wróblew.

- Dofinansowanie przedsięwzięcia zostanie zrealizowane po wykonaniu zadania i podpisaniu końcowego protokołu odbioru realizacji przydomowej oczyszczalni ścieków w terminie przewidzianym w umowie o dofinansowanie realizacji inwestycji- dodaje wójt Woźniak.

Druk wniosku wraz załącznikami jest dostępny do pobrania: na stronie internetowej Gminy Wróblew www.wroblew.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Wróblew www.bip.wroblew.pl i w sekretariacie Urzędu Gminy Wróblew, Wróblew 15, 98-285 Wróblew (pokój nr 15).

Wnioski o dofinansowanie realizacji przydomowych oczyszczalni ścieków należy składać: osobiście w Urzędzie Gminy Wróblew, Wróblew 15, 98-285 Wróblew (sala konferencyjna) lub listownie- adres do korespondencji: Urząd Gminy Wróblew, Wróblew 15, 98-285 Wróblew.
Więcej informacji dotyczących udzielania dofinansowania można uzyskać osobiście w Urzędzie Gminy Wróblew, pokój nr 8 lub telefonicznie (43) 828 66 13 – Przemysław Marchwicki.

Robert Lewandowski inwestuje w branżę rolną

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie