III liga: Warta nokautuje w Ostrołęce Narew 5:1

Dariusz Piekarczyk
Piłkarze sieradzkiej Warty grają od godz. 14 w Ostrołęce z Narwią. To pierwszy mecz nowego sezonu III ligi łódzko-mazowieckiej. Na bieżąco, na stronie „Nasze Miasto” informować będziemy o przebiegu spotkania.

Biało-zieloni rozpoczęli w składzie: Wnuk – Łukasz Grabowski, Markiewicz, Bartosz Grabowski, Grodzki – Niedźwiedź, Graczykowski, Swędrowski, Jezierski, Maliszewski – Przezak. Trener: Romuald Solarek.
Na ławce rezerwowych Marcin Kobierski, który narzekał ostatnio na kontuzję. Niespodzianką jest zapewne to, że szkoleniowiec sieradzan zdecydował się na grę jednym napastnikiem.
8 minuta – 1:0 dla Warty! Gola strzela Oktawian Maliszewski! Kapitalna akcja biało-zielonych. To pierwszy gol w III lidze łódzko-mazowieckiej w tym sezonie
W zakończonym meczu IV ligi centralnej KS Paradyż pokonał spadkowicza z III ligi Concordię Piotrków 2:0
24 minuta – wynik bez zmian. Warta prowadzi 1:0 i ma inicjatywę
41 minuta – 2:0 dla Warty! Gola, z rzutu karnego, strzela Mariusz Graczykowski. Faulowany w polu karnym Narwy był Tomasz Swędrowski
45 minuta – piłka, po strzale Mariusza Graczykowskiego, z około 20 metrów, trafia w poprzeczkę
Czekamy na drugą połowę. Oby tak dalej.
Początek drugiej połowy. W Warcie bez zmian.
49 minuta – gol dla gospodarzy – 2:1 dla Warty
53 minuta – ależ odpowiedź sieradzan – fantastyczna kontra i gol po strzale Mariusza Graczykowskiego – 3:1 dla Warty
65 minuta – wynik bez zmian

87 minuta – 4:1 dla biało -zielonych po golu Pawła Sobczaka, który zastąpił na boisku Kacpra Jezierskiego. Wcześniej na boisko wszedł Marcin Kobierski (za
Dawida Przezaka)

88 minuta – 5:1 dla Warty! Tym razem celnym strzałem popisał się Łukasz Grabowski
Koniec, koniec, koniec! Cudowna inauguracja i okazałe zwycięstwo Warty. Kto by się tego spodziewał! Mecz obserwowało około 200 kibiców.
Więcej we wtorkowym wydaniu „Polski Dziennika Łódzkiego” i środowym „Nad Wartą”.

W innym zakończonym meczu pierwszej kolejki Omega Kleszczów zremisowała bezbramkowo z Orłem Wierzbica.