Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grupa Tubądzin podsumowała pierwsze pół roku. Były wyzwania, nowe doświadczenia i wnioski - ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Grupa Tubądzin podsumowała pierwsze pół roku
Grupa Tubądzin podsumowała pierwsze pół roku Archiwum Grupy Tubądzin
Grupa Tubądzin ma za sobą najbardziej zaskakujące pół roku w historii firmy. Kilka miesięcy pandemii pozostawiło trwałe ślady na branży, pozwoliło jednak także firmie umocnić się na pozycji lidera, planować nowe rozwiązania i kolekcje oraz jeszcze bardziej wyjść naprzeciw klientom i partnerom.

Trudnych kilka miesięcy i ambitne plany na przyszłość
Po trzech miesiącach intensywnych obostrzeń w kontaktach społecznych i wprowadzenia ostrych reżimów sanitarnych, Grupa Tubądzin może pokusić się o pierwsze podsumowania: Sytuacji epidemiologicznej w kraju nikt z nas nie mógł przewidzieć. Dzięki niej jednak dowiedzieliśmy się kilku rzeczy o naszej branży, klientach i nas samych. Przez pierwsze tygodnie wyłącznym priorytetem było utrzymanie kadry pracowniczej, ciągłości produkcji i optymalizacja kosztów. Kwiecień także dla Grupy Tubądzin był trudny, jednak udało się go zakończyć z wynikiem dodatnim. Maj to już plany inwestycyjne oraz otwieranie sklepów u większości partnerów zagranicznych, choć w tym przypadku sytuacja nadal jest mało stabilna. Eksportujemy nasze produkty do 60 krajów i utrudnienia związane nie tylko z ruchem na granicach, ale z dużymi obostrzeniami handlowymi w innych krajach były dla nas wyzwaniem. Jeśli nie wejdziemy w drugi etap pandemii, to mogę chyba oficjalnie powiedzieć, że największe wyzwania już za nami. Czerwiec 2020 będzie zapewne lepszy finansowo niż ten sam miesiąc w 2019 r. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nasi klienci i partnerzy nie okazali nam zaufania i wsparcia. Warto także wspomnieć o wspólnych akcjach pomocowych w branży, bardzo doceniam, że potrafiliśmy połączyć się w przekazywaniu do placówek medycznych i pomocowych niezbędnego sprzętu, to cenna lekcja dla branży - mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes zarządu Grupy Tubądzin

W ramach wsparcia w walce z koronawirusem Grupa Tubądzin przekazała lokalnym placówkom 31 000 maseczek chirurgicznych, 1 300 przyłbic oraz 2 respiratory reanimacyjno-transportowe.Warto podkreślić, że firma wróciła do 100% mocy produkcyjnych, nie nastąpiły żadne grupowe zwolnienia, a wszystkie zamówienia realizowane są bez opóźnień. Dla Grupy Tubądzin priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo, zdrowie i miejsca pracy dla swojej załogi, przy utrzymaniu wewnętrznego reżimu sanitarnego. Tubądzin stawia również na niezakłócony kontakt z partnerami handlowymi, tak aby mogli oni terminowo wywiązać się z rozpoczętych projektów czy inwestycji. Salony firmowe działają także w pełnym zakresie, z zachowaniem wszystkich niezbędnych obostrzeń sanitarnych.

Inwestycje
Firma jest obecnie w trakcie realizacji wielkiej inwestycji. Jak dodaje Amadeusz Kowalski: Pod koniec tego roku planowane jest uruchomienie nowej części centrum logistycznego w Cedrowicach, które w rozbudowanym kształcie stanie się jednym z największych w Europie ośrodków logistycznych. Nasza inwestycja, warta 80 milionów złotych, to projekt najnowocześniejszy z możliwych, który wielokrotnie zwiększy możliwości obsługi logistycznej naszych partnerów handlowych. Skala naszego biznesu i zapotrzebowanie na płytki Tubądzin nieustannie rośnie, z nowym Centrum Logistycznym będziemy mogli zdecydowanie przyspieszyć i zwiększyć dotarcie naszych produktów do dystrybutorów. Wraz z otwarciem zmodernizowanego centrum w zakresie obsługi klienta zapewnimy poziom, którego nie oferuje jeszcze nikt w branży.

Eksport i działania zagraniczne
Działania za granicami Polski to nie tylko eksport do 60 krajów na całym świecie (od Chin, Mongolii, przez Nową Zelandię, aż do USA, Meksyku i Kanady), ale także działania z branżą architektoniczną poza granicami Polski. Sukcesy „Tubądzin Arena Design – Wellbeing” w 2019 r. na Ukrainie i na Węgrzech spowodowały ogromny popyt wśród branży architektonicznej na wydarzenia integrujące środowisko w naszej części Europy. W pierwszym kwartale odbyło się pięć spotkań w ramach Tubądzin Arena Design. Architekci dyskutowali o wyzwaniach w branży podczas spotkań na Ukrainie i w Mołdawii: we Lwowie (23 stycznia), Dnieprze (29 stycznia), Kijowie (19 lutego), Kiszyniowie (5 marca) i Charkowie (12 marca). Zaplanowane spotkania Tubądzin Arena Design w Kaliningradzie, Budapeszcie i Odessie ze względu na pandemię musiały zostać tymczasowo odwołane.

Udział w targach i premierowe kolekcje
W lutym Grupa Tubądzin po raz trzeci wzięła udział w targach 4 Design Days w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie na 86-metrowym stoisku zaprezentowała swoje nowości. Tubądzin, wraz z firmą Grohe był także organizatorem debaty „Dobre praktyki w projektach przyszłości: architekt, klient, produkt, potrzeby ludzi, #wellbeing, #nature,

#future”. Dyskutowano o odpowiedzialności projektanta, współpracy twórców projektów z producentami i klientami oraz o wpływie designu na środowisko. Na 4 Design Days Maciej Zień zaprezentował cztery najnowsze kolekcje do łazienki – GLEAM, LUCID, SCORIA I SHEEN, wszystkie w formacie 33 x 90 cm. Tym razem projektant zwrócił się nie tylko w stronę szlachetnych kamieni, do czego przyzwyczaił swoich klientów, ale też zaproponował im luksusowe, pełne przepychu rozwiązania, tak modne w 2020 r.

Ceramika Tubądzin pokazała także dekoracje do kolekcji Cielo e Terra autorstwa Doroty Koziara - mozaiki oraz bardzo modne płytki heksagonalne. Dzięki swojej różnorodności kolekcja pozwala na tworzenie nieograniczonych kompozycji aranżacyjnych oraz wpisuje się w nieprzemijające od kilku sezonów pastelowe trendy kolorystyczne. Zdobyła też nagrodę w konkursie „Design dla Konesera” w kategorii „Baza do wnętrza”. Kolekcja zainspirowana jest polskim pejzażem i składa się z dziewięciu płyt w pastelowych, stonowanych i pudrowych kolorach, które odzwierciedlają barwy nieba i ziemi.

Nagrody i wyróżnienia
Miesiąc później kolekcja Cielo e Terra by Dorota Koziara nagrodzona została tytułem Perła Ceramiki Dystrybutorów 2019 oraz Perła Ceramiki UE 2019. To drugie wyróżnienie otrzymały także kolekcje autorstwa Macieja Zienia – Grand Beauty i Scoria.

Nagrodzone kolekcje są efektem współpracy Grupy Tubądzin z wybitnymi projektantami, na którą to współpracę firma stawia już od wielu lat.

Tubądzin Design Awards i nowa kategoria
Tubądzin Design Awards to jeden z najbardziej cenionych konkursów dla architektów w Polsce. 10 stycznia ruszyła kolejna, trzecia już edycja wydarzenia, na które czekają architekci i projektanci z Polski i zagranicy. Do tej pory, od początku istnienia imprezy, zgłoszono do udziału w konkursie projekty z ponad 60 krajów. W tym tak egzotycznych dla europejskiej tradycji architektonicznej jak Bangladesz, Irak czy Indie.18 maja międzynarodowe jury, pod przewodnictwem Borisa Kudlički, scenografa i projektanta wnętrz, uznanego na całym świecie, wybrało laureatów I pierwszego etapu w trzech kategoriach: Everyday Design, Unlimited Architecture i Young Power. Autorzy zwycięskich projektów pochodzą z Polski, Rosji, Ukrainy, Mołdawii i Kazachstanu.
Do 20 sierpnia przesyłać będzie można projekty w nowej kategorii Future NOW. Jury wybierze najlepsze prace odzwierciedlające czy przewidujące potrzeby i rozwiązania dla przyszłych pokoleń, możliwe do wdrożenia już dzisiaj.

Nowe propozycje
Projektanci Ceramiki Tubądzin nieustannie pracują nad nowymi propozycjami. Kolekcja Marmo D’Oro to pierwsza z wyczekiwanych przez klientów nowych kolekcji marki MONOLITH. Podczas prac nad nową odsłoną kolekcji MONOLITH uważnie wsłuchaliśmy się w głos architektów i projektantów. Bacznie przyglądaliśmy się także reakcjom na pomysły prezentowane podczas targów wnętrzarskich w Polsce oraz za granicą. Nowe linie aranżacyjne są wypadkową wniosków, obserwacji i rozmów z miłośnikami designu, które zmobilizowały nas do udoskonalenia naszych wizji. Motywem przewodnim kolekcji Monolith jest natura – nieustanne źródło inspiracji, niewyczerpana ilość różnorodnych faktur, gra kontrastów oraz przenikających się kolorów – mówi Tomasz Smus, architekt Grupy Tubądzin.

Nowa formuła Tubądzin Design Days
Piąta, wirtualna edycja cyklu wydarzeń, na które czeka branża architektoniczna przeniosła się, z wielkim sukcesem, do sieci. 9 wybitnych ekspertów, 3 spotkania i setki tysięcy wyświetleń pokazały, jak potrzebne są debaty na temat przyszłości branży. Wśród gości znaleźli się prof. Jerzy Hausner, Jacek Santorski, Maciej Zień czy Zuzanna Skalska.

Tubądzin Design Days, w swojej tradycyjnej odsłonie towarzyszy międzynarodowemu konkursowi Tubądzin Design Awards. Poprzednie edycje TDD odbywały się w wielu miastach Polski, a celem każdej z nich był dialog między przedstawicielami branży architektonicznej i spotkania z ekspertami i specjalistami, a także budowanie sieci kontaktów między projektantami i architektami, badanie potrzeb środowiska i wzajemna edukacja.

Innowacją tegorocznej edycji, poza przeniesieniem jej do sieci, było także poszerzenie spektrum tematycznego spotkań o zagadnienia ekonomiczne. W ramach wydarzenia odbyły się trzy panele tematyczne, poruszające problemy architektury, designu, branży deweloperskiej i zachowań konsumenckich po pandemii.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto