Grudzień 2021 w Sieradzu: Przegląd najważniejszych wydarzeń listopada 2021

Newsroom 360
Newsroom 360
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Sieradz zmienił się  w listopadzie 2021?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Sieradz zmienił się w listopadzie 2021? CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Sieradza najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Wypadek na S8 koło Zduńskiej Woli. Zderzenie TIR-ów ZDJĘCIA”?

Przegląd listopada 2021 w Sieradzu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wypadek na S8 koło Zduńskiej Woli. Zderzenie TIR-ów ZDJĘCIA

Wypadek na drodze ekspresowej S8 koło Zduńskiej Woli. Po godz. 17 we wtorek zderzyły się dwie ciężarówki.

📢 Andrzejki w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Sieradzu. Wróżby w klimatycznej scenerii ZDJĘCIA

Andrzejkowy klimat zapanował dzisiaj na całego w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Sieradzu. Na chętnych czekały wróżby w szkolnej pracowni fryzjerskiej im. Antoniego „Antoine” Cierplikowskiego.

📢 Magiczne Pierniki z Zamkowej. Charytatywna akcja Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Sieradzu. Celem prezenty dla „Światełka Dzikuska” ZDJĘCIA

Charytatywną akcję świąteczną „Magiczne Pierniki z Zamkowej” przeprowadził Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Sieradzu. Przygotowane przez uczniów wypieki zostały sprzedane w szczytnym celu. Cały zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na prezenty dla 19. podopiecznych ze świetlicy „Światełko Dzikuska” działającej przy klasztorze Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu.

Zrób sobie prezent

miejsce #1

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Szary

662,49 zł395,00 zł-40%
miejsce #2

Samsung

Samsung Galaxy A21s SM-A217 3/32GB Czarny

1 088,33 zł760,00 zł-30%
miejsce #3

Apple

Apple iPhone 11 128GB Czarny

3 874,00 zł2 799,00 zł-28%
miejsce #4

Apple

Apple iPhone 12 Mini 64GB Niebieski Blue

4 034,34 zł2 999,00 zł-26%
miejsce #5

Apple

Apple iPhone 13 128GB Niebieski

4 999,00 zł3 999,00 zł-20%
miejsce #6

Poco

POCO X3 Pro 8/256GB Czarny

1 109,90 zł
miejsce #7

Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 9 4/128GB Szary

542,65 zł
miejsce #8

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9 4/64GB Szary

452,17 zł
Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Sieradz: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Sieradza. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pierwsza Komunia Święta 23 czerwca 1963 roku.PIERWSZY RAZ publikowane zdjęcia

Tych zdjęć nikt wcześniej nie oglądał! Publikujemy fotografie z 23 czerwca 1963 roku z Pierwszej Komunii Świętej w Warcie. Fotografie dokumentują także uroczystości w domu. Niestety, nie wiemy o jaką rodzinę chodzi. Może ktoś pomoże rozwikłać zagadkę?

📢 Andrzejkowa inauguracja unijnego projektu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sieradzu ZDJĘCIA

W andrzejkowym klimacie przebiegała dzisiejsza inauguracja kolejnego unijnego programu realizowanego w ramach Erasmus+ przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu. Do placówki przybyło 12 nauczycieli z czterech europejskich krajów. Na gości na powitanie czekało spotkanie z andrzejkową tradycją z laniem wosku przez dziurkę od klucza na czele.

📢 Sieradzka Starówka pod śniegiem. Jest zimowo, magicznie ZDJĘCIA

W Sieradzu sypie śnieg. Starówka przykryta białym puchem wygląda magicznie, czuć już zbliżające się Boże Narodzenie.

📢 Jarmark świąteczny wystartował. 12 grudnia w Sieradzu Jarmark Adwentowy ZDJĘCIA

Na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi trwa jarmark świąteczny. Wielki ruch panował wokół budek pełnych smakołyków, upominków, wyrobów rękodzielniczych, bożonarodzeniowych dekoracji, choinek w sobotę i niedzielę. Nie brakowało sprzedawców oraz klientów z naszego regionu. Przypominamy, że 12 grudnia na Rynku w Sieradzu już po raz 14 odbędzie się Jarmark Adwentowy.

📢 Najstarsza Knajpa w Sieradzu 2021. Boże Narodzenie i zima w średniowieczu tematem piątej edycji historycznej imprezy ZDJĘCIA

Najstarsza Knajpa w Sieradzu otworzyła się po raz piąty. Kolejna edycja cyklicznej imprezy historycznej organizowanej w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu tym razem odbyła się pod hasłem „Boże Narodzenie i zima w średniowieczu". Na uczestników czekała nie tylko dawka ciekawych informacji o codziennym życiu przed wiekami czy tematyczne stoiska, ale i degustacja potraw adwentowych odtworzonych na bazie staropolskich receptur.

📢 Takie morsowanie tylko w Sieradzu. Tym razem do Warty weszło 78 śmiałków - ZDJĘCIA

Wreszcie względna pogoda dla morsów - temperatura powietrza w okolicach zera, woda plus dwa, nawet trochę śniegu. Z cotygodniowego morsowania przy tzw. białym moście w Sieradzu skorzystało tym razem 78 osób z całego naszego regionu. Byli więc mieszkańcy Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Złoczewa, Burzenina, Brzeźnia, Błaszek, Złoczewa, Łasku, Poddębic, a nawet Pabianic.Były też osoby po raz pierwszy morsujące.

📢 Warta w czasach II Rzeczypospolitej oraz PRL UNIKALNE ZDJĘCIA

Prezentujemy unikalne zdjęcia urokliwej Warty. To fotografie miasteczka oraz jej mieszkańców z początku XX wieku, czasów II Rzeczypospolitej oraz PRL.

📢 Witaj zimo. Pierwszy śnieg w Sieradzu i okolicach okiem Czytelników ZDJĘCIA

Pierwszy śnieg w Sieradzu fotografowali chętnie także nasi Czytelnicy. Zapraszamy do oglądania i zachęcamy kolejnych do nadsyłania nowych ujęć, którymi uzupełnimy fotogalerię. Czekamy pod meilem [email protected] lub w komentarzach pod artykułem na facebookowym profilu sieradz.naszemiasto.pl.

📢 Pierwszy śnieg w Sieradzu. Zobacz jak wyglądało miasto w sobotni ranek ZDJĘCIA

Pogodowe prognozy zapowiadające atak zimy w ostatni weekend listopada sprawdziły się i pierwszy śnieg stał się faktem. Jak wyglądał Sieradz w sobotni wczesny poranek? Zapraszamy do naszej fotogalerii i zachęcamy do dzielenia się swoimi zdjęciami. Czekamy pod meilem [email protected] lub w komentarzach pod artykułem na facebookowym profilu sieradz.naszemiasto.pl.

📢 Kolej Dużych Prędkości w powiecie sieradzkim. Koniec konsultacji społecznych. Sprawdź warianty. Masz jeszcze czas na opinię MAPY, ZDJĘCIA

Konsultacje społeczne w sprawie Kolei Dużych Prędkości zakończyły się dzisiaj w powiecie sieradzkim, przez który ma zostać poprowadzona wielka inwestycja. Dla mieszkańców to jednak nie ostatnia szansa na wyrażenie opinii w sprawie planowanej trasy przebiegu KDP. Tę można przesłać w formie internetowej ankiety. Ogromna inwestycja oznacza równie ogromną ingerencję w prywatne grunty i tereny zamieszkane, warto więc zapoznać się z mapami z zakładanymi wariantami przebiegu kolei. Wszystkie znaleźć można w galerii artykułu (w kolejności alfabetycznej gmin).

📢 Były zawodnik Warty Sieradz 22-letni Mateusz Jaworski walczy o życie. Trwa internetowa zbiórka na leczenie złośliwego guza. Możesz pomóc FOT

Trwa walka o życie 22-letniego Mateusza Jaworskiego. Były zawodnik Warty Sieradz zmaga się ze złośliwym nowotworem. Niestety, zastosowane dotąd metody zwalczania guza zawiodły, bliscy szukają więc ratunku w USA. By starania podejmowane przez bliskich 22-latka najbliższych się udały, konieczne jest finansowe wsparcie. Pomóc można poprzez wpłaty w internetowej zbiórce.

📢 Tak pisano maturę w roku 1960 w Sieradzu. PIERWSZY RAZ publikowane zdjęcia

Tak pisano maturę w roku 1960 w jednej z sieradzkich szkół. Może ktoś w jakiej? Zdjęcia z egzaminu maturalnego pochodzą z archiwum sieradzanina Andrzeja Kałuziaka, któremu dziękujemy za ich udostępnienie.

📢 Nowa siedziba Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Sieradzu ZDJĘCIA

Nową siedzibę zyskał sieradzki Oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

📢 Uroczyste pożegnanie żołnierzy rezerwy w jednostce wojskowej w Sieradzu ZDJĘCIA

Uroczyste pożegnanie żołnierzy rezerwy nastąpiło dzisiaj w 15. Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia. Żołnierzy pożegnał płk Jarosław Zdun, zastępca dowódcy jednostki wojskowej, a uroczystość odbyła się z udziałem starosty sieradzkiego Mariusza Bądziora.

📢 98 uczniów klas mundurowych sieradzkiego "Katolika" złożyło uroczyste ślubowanie ZDJĘCIA

Podniosła uroczystość miała dziś miejsce w sieradzkim Zespole Szkół Katolickich. 98 uczniów klas pierwszych oraz drugich złożyło uroczyste ślubowanie. Rok temu taka uroczystość była niemożliwa z powodu koronawirusa, dlatego tez połączono dwie klasy. Dodajmy, że na ślubowaniu obecni byli między innymi rodzice młodzieży. Było też sieradzkie Bractwo Kurkowe, przedstawiciele władz lokalnych.

📢 Szkoła i miasto Złoczew na archiwalnych fotografiach sprzed kilkudziesięciu lat ZDJĘCIA

Sięgamy do kolejnych kart z historii złoczewskiej oświaty. To za sprawą nowego zestawu archiwalnych fotografii ze Szkoły Podstawowej w Złoczewie i samego miasta, które zaprezentował miejscowy Urząd Miejski.

📢 Magiczne Pierniki z Zamkowej. Charytatywna akcja w PZS nr 2 w Sieradzu. Zysk przeznaczony na prezenty dla podopiecznych Urszulanek ZDJĘCIA

Charytatywna akcja świąteczna „Magiczne Pierniki z Zamkowej” ruszyła w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Sieradzu. Uczniowie zabrali się za wypieki. Zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na prezenty dla 19. podopiecznych ze świetlicy „Światełko Dzikuska” działającej przy klasztorze Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Lek na COVID-19 zatwierdzony, na razie warunkowo

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie