Gimnazjum w Pajęcznie jak nowe

Artykuł sponsorowany
Największą obecnie inwestycją w Pajęcznie jest termomoderni-zacja i przebudowa Publicznego Gimnazjum. Władze samorządowe pozyskały na ten cel unijną dotację. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w osi priorytetowej II: ochrona środowiska, zapobieganie zagrożeniom i energetyka.

O postęp prac przy remoncie pajęczańskiego gimnazjum dopytywali na ostatniej sesji miejscy radni. Wcześniej pojawiały się bowiem spekulacje, że są opóźnienia. Burmistrz zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą.

- Roboty wręcz wyprzedzają harmonogram. Aktualnie jesteśmy na etapie zagospodarowywania otoczenia - mówi burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski. - Problemy, jak na każdej budowie, oczywiście są, ale są one rozwiązywane na bieżąco. Odbywamy narady co dwa tygodnie, a jeśli jest potrzeba, to nawet co tydzień.
Prace przy przebudowie i termomodernizacji szkoły rozpoczęły się w drugiej połowie ubiegłego roku. Przetarg wygrało konsorcjum, którego liderem jest przedsiębiorstwo Koncept z Częstochowy. Oferta opiewała na ponad 2,8 miliona złotych. Przewidziano docieplenie gimnazjum, zmianę konstrukcji i pokrycia dachu, przebudowę wejścia do budynku, budowę podjazdu dla niepełnosprawnych, budowę kanalizacji deszczowej, wymianę okien, modernizację instalacji centralnego ogrzewania.

Największa obecnie inwestycja w gminie potrwa do końca sierpnia 2014 r. Jej wartość to prawie 3 mln zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie ponad 1,5 mln zł.

Dodaj ogłoszenie