Gatta Active Zduńska Wola - Piast Gliwice [zdjęcia]

Agnieszka Olejniczak
Po emocjonującym meczu w Zduńskiej Woli Gatta Active wygrała z Piastem Gliwice 3:2. Po tym spotkaniu zduńskowolski zespół wskoczył na trzecie miejsce w tabeli, ale pozostałe mecze trzeciej kolejki zostaną rozegrane w kolejnych dniach.

Gatta Active Zduńska Wola po dwóch remisach, w trzeciej kolejce futsal ekstraklasy odniosła zwycięstwo w meczu z Piastem Gliwice. To cenna zdobycz, bo przeciwnik wygrał dwa swoje pierwsze mecze i nie stracił w nich bramki.

Kibice w hali przy ul. Złotej przeżywali ogromne emocje i radość, gdy na przerwę Gatta zeszła prowadząc 1:0. Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę zawodnicy ze Zduńskiej Woli jeszcze podwyższyli wynik na 2:0, a potem do 3:0.

Piast Gliwice zaciekle atakował bramkę Gatty, w której jednak doskonale spisywał się Sławiński. W końcu jednak bramka dla gości na 3:1 padła, a na pięć minut przed końcem gry Piast wycofał bramkarza. Strategia przyniosła jeszcze jednego gola, ale mecz zakończył się już rezultatem 3:2.

Dodatkowych emocji w końcówce meczu przysparzała awaria elektronicznej tablicy i zegara. Sędzie czasowy musiał odliczać sekundy spotkania na własnym stoperze.