Gatta Active wygrała z Red Dragons Pniewy i jest coraz bliżej wicemistrzostwa [zdjęcia]

Agnieszka Olejniczak
Gatta Active Zduńska Wola wygrała drugi mecz fazy finałowej i jest już o krok od wicemistrzostwa. Potknięcie Rekordu Bielsko-Biała, który zremisował swój mecz, nie przekreśla także szans drużyny ze Zduńskiej Woli na tytuł mistrzowski.

Gatta wygrała z Red Dragons Pniewy 3:2 w drugim spotkaniu w fazie finałowej rozgrywek futsal ekstraklasy. Drużyna ze Zduńskiej Woli 30 punktami z zajmuje drugie miejsce w tabeli za Rekordem Bielsko- Biała, który ma punktów 37. Do rozegrania zostały jeszcze trzy kolejki. W ostatnim meczu Rekord zagra z Gattą. Zduńskowolanie następny mecz grają jednak u siebie z FC Toruń. Tu wygrana zapewni im wicemistrzostwo.

W niedzielnym spotkaniu z Red Dragons Pniewy emocje były do końca meczu. W pierwszej połowie wydawało się, że spotkanie potoczy się gładko po myśli Gatty. Zwłaszcza, że w 12 minucie czerwoną kartkę za zagranie ręką i wybicie piłki z bramki dostał zawodnik z Pniew Adrian Skrzypek i drużyna gości do końca grała w osłabieniu.

Gatcie wcale jednak nie było łatwo poradzić sobie z drużyną grającą z kontry. W drugiej połowie zawodnicy z Pniew rzadko oddalali się od bramki Gatty. Jak podsumował mecz trener Marcin Stanisławski, drużyna nauczyła się cierpieć w meczu, ale doprowadzać do zwycięskiego końca.

Następny mecz Gatta zagra w niedzielę, 13 maja, o godz. 18. Zawodnicy proszą o doping i zapraszają wszystkich kibiców na spotkanie.

- Mamy nadzieję, że hala będzie pełna - mówi kapitan Gatty Igor Sobalczyk.

Gatta Active Zduńska Wola - Red Dragons Pniewy 3:2

Bramki dla Gatty: Mariusz Milewski 4:08 , Daniel Krawczyk 12:02, Michał Szymczak 22:14.

Składy drużyn:
Gatta Active Zduńska Wola: Mateusz Olczak (7), Vitalii Khaniukov (8), Mariusz Milewski (9), Daniel Krawczyk (10), Igor Sobalczyk (11), Michał Marciniak (14), Grzegorz Och (21), Michał Szymczak (49), Adam Miłosiński (77), Maksym Pautiak (88), Martyn Olejnik (91), Arkadiusz Szypczyński (99).