Gatta Active wygrała z Cleareksem Chorzów w walce o medalowe miejsce

Agnieszka Olejniczak
Gatta Active Zduńska Wola wygrała pojedynek z Cleareksem Chorzów w walce o medalowe pozycje futsal ekstraklasy. Dzięki temu wróciła na miejsce wicemistrza, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad FC Toruń. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka.

Michał Marciniak został bohaterem meczu Gatty Active z Cleareksem Chorzów. Strzelona przez niego bramka pozwoliła drużynie utrzymać zwycięski wynik do ostatniej minuty, gdy podwyższył go Michał Szymczak.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:1. Bramkę dla Gatty strzelił Michał Marciniak. Drużyna ze Zduńskiej Woli do objęcia prowadzenia potrzebowała pięciu minut. Do przerwy udało jej się obronić ten rezultat. Podobnie było w drugiej połowie spotkania. A ostatecznie Gatta wygrała dwoma golami.

W ostatnim meczu Gatta zmierzy się z Rekordem Bielsko - Biała. FC Toruń zmierzy się z Piastem Gliwice. Wyniki ostatniej kolejki zdecydują o srebrnym i brązowym medalu. Mistrzostwo ma już w kieszeni Rekord.

Clearex Chorzów - Gatta Active Zduńska Wola 0:2