Działalność Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na lata 2007-2013 w Woj. Łódzkim

Artykuł sponsorowany
Podstawowym celem funkcjonowania punktów informacyjnych funduszy europejskich na lata 2007-2013 jest udzielnie wszystkim potencjalnym beneficjentom, informacji o możliwości skorzystania z dotacji unijnych a także pomoc w przygotowaniu wniosków o płatność .

W 2012 r. podobnie jak w latach ubiegłych pracownicy punktów informacyjnych mieli wiele okazji aby dotrzeć do Państwa, nie tylko wówczas, gdy telefonowaliście ,pisaliście e-maile czy też odwiedzaliście punkty osobiście. Konsultanci odpowiadali na pytania o różnym stopniu szczegółowości – w zależności od Państwa potrzeb trafiały do punktów osoby, które poszukiwały informacji ogólnych – dopiero rozpoczynające przygotowania do ubiegania się o dotacje, jak i zaawansowani beneficjenci – potrzebujący wsparcia na etapie kompletowania dokumentacji konkursowej lub realizacji projektu. Przekrój osób korzystających z pomocy konsultantów doskonale odzwierciedla jak szeroki jest zakres projektów współfinansowanych ze środków Funduszy Europejskich.

Pracownicy Sieci Punktów Informacyjnych na lata 2007-2013 wielokrotnie opuszczają swoje stanowiska pracy i wychodzą z informacją do potencjalnych beneficjentów. Biorą udział w wielu przedsięwzięciach, których celem jest dotarcie z informacją o Funduszach Europejskich do szerokiego grona społeczeństwa w sposób prosty, pozbawiony sztampowego „urzędniczego” podejścia. Przykładem takiego działania jest udział konsultantów w projekcie „Unijne Kolory Regionu” polegającym na obecności stoiska Punktów Informacyjnego na koncertach Festiwalu „Kolory Polski” organizowanego przez Filharmonie Łódzką.

Zobacz również: Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na lata 2007-2013 w województwie łódzkim

Już na początku roku Punkty Informacyjne, wyszły naprzeciwko oczekiwaniom potencjalnych wnioskodawców programów Narodowej Strategii Spójności organizując Mobilne Punkty Informacyjne w różnych miejscowościach regionu.
Punkty starały się też organizować szkolenia zawsze w czasie planowanych naborów do konkursów w ramach RPO WŁ – bo właśnie wtedy mieli Państwo najwięcej pytań i pomoc naszych konsultantów była najbardziej potrzebna.

Zdając sobie jednak sprawę, że obecnie beneficjenci programów unijnych już wdrażają lub zakończyli wdrażanie swoich projektów punkty przygotowały specjalną ofertę spotkań informacyjnych, podczas których wskazywano jakie nieprawidłowości mogą wystąpić w projektach lub jak aneksować umowy zawarte w ramach programów Narodowej Strategii Spójności.

Pracownicy punktów informacyjnych zadbali także o młodszych, przyszłych beneficjentów funduszy przygotowując na wiosnę serię spotkań informacyjnych w szkołach ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego pn. „Młody Europejczyk”.

Przykłady współpracy między punktami informacyjnymi funduszy europejskich na lata 2007-2013 województwa łódzkiego można mnożyć, jednakże tych kilka przytoczonych powyżej dobitnie wskazuje, że ich działalność informacyjna „na miejscu” jak i ”w terenie” jest nieprzerwana, spójna i wielowymiarowa.

Serwis jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego "Pomoc Techniczna 2007-2013" oraz budżetu państwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto