Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Działacze Tęczowej Wiosny walczą o prawa osób LGBT. Złożyli projekty uchwał w 13 miastach w Łódzkiem ZDJĘCIA, FILM

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Działacze Tęczowej Wiosny złożyli projekty uchwał solidarnościowych z osobami LGBT + w 13 łódzkich miastach
Działacze Tęczowej Wiosny złożyli projekty uchwał solidarnościowych z osobami LGBT + w 13 łódzkich miastach Igor Wojciechowski
Działacze Tęczowej Wiosny z naszego regionu złożyli projekty uchwał solidarnościowych z osobami LGBT +. Projekty trafiły do urzędów 13 miast w województwie łódzkim, a specjalne apele w tej sprawie do burmistrzów i prezydentów miast. Działacze Tęczowej Wiosny zorganizowali też konferencję prasową w tej sprawie na rynku w Sieradzu. "W XXI WIEKU, w środku Europy, istnieje kraj, gdzie ludzie żyją w strefach wolnych od człowieczeństwa, szacunku, godności, zrozumienia i akceptacji. Ten kraj to Polska - komentuje Mikołaj Obalski, działacz z gminy Działoszyn, który brał udział w konferencji,

Działacze Tęczowej Wiosny walczą o prawa osób LGBT. Złożyli projektu uchwał w 13 miastach w Łódzkiem

Na rynku w Sieradzu odbyła się dziś konferencja prasowa działaczy Tęczowej Wiosny walczących o prawa osób LGBT. W konferencji udział wzięli: koordynator Tęczowej Wiosny Krzysztof Kalwas oraz Mikołaj Obalski z Trębaczewa (pow. pajęczański) i Arkadiusz Andrzejczak z Sieradza.

Panowie osobiście wybrali się do sieradzkiego magistratu, by złożyć apel do Prezydenta Pawła Osiewały o przyjęcie Uchwały Solidarnościowej z osobami LGBT+. W treści przygotowanych uchwał czytamy między innymi, że gminy deklarują otwartość i chęć wsparcia osób LGBT + oraz prowadzenie polityki wolnej od uprzedzeń i homofobii.

W apelu do burmistrzów i prezydentów działacze Tęczowej Wiosny zwracają się z kolei z prośba o skorzystanie z inicjatywy uchwałodawczej i wprowadzenie projektu uchwały na najbliższe obrady rady miejskiej. Całą treść zarówno apelu, jak i projektu uchwały znajdziecie w naszej galerii zdjęć (załączony wzór pism skierowany do burmistrza Wielunia Pawła Okrasy).

Jak informuje Mikołaj Obalski, apele skierowane ostały między innymi także do burmistrza Pajęczna Piotra Mielczarka, burmistrza Działoszyna Rafała Draba i innych burmistrzów w Łódzkiem.

W tym kraju ponad 2% społeczeństwa stanowią obywatele i obywatelki LGBT+.Tu żyją, pracują, płacą podatki. Chcą kochać, zakładać rodziny i być zwyczajnie szczęśliwi. Każdy i każda z nas ma do tego pełne prawo. Ale im tego prawa w Polsce się odmawia! Te osoby zostały wykluczone poprzez swoją orientacje seksualną - komentuje Obalski, który w trakcie dzisiejszej konferencji na znak solidarności z osobami LGBT + założył symboliczną tęczową opaskę.

Projektu uchwał i apele trafiły do włodarzy miast z okręgu wyborczego nr 11.

Działacze Tęczowej Wiosny złożyli projekty uchwał solidarnościowych z osobami LGBT + w 13 łódzkich miastach

Działacze Tęczowej Wiosny walczą o prawa osób LGBT. Złożyli ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto