Dwie wygrane Warty

Piłkarze Warty Sieradz grali w ostatnich dniach dwa mecze kontrolne. Oba zakończyły się zwycięstwem biało-zielonych.

Najpierw pokonali Zawiszę Pajęczno 3:2 (1:0). Gole: Przemysław Pomianowski, Marcin Kobierski, Kacper Jezierski - Grzegorz Wolny 2. W drugim spotkaniu okazali się lepsi od Mszczonowianki Mszczonów (trzecia drużyna grupy południowej mazowieckiej IV ligi) 3:1 (2:0). Tym razem gole dla Warty zdobywali: Marcin Kobierski, Łukasz Mitek (rzut karny) oraz Mariusz Graczykowski. W tym drugim spotkaniu urazu kolana doznał Marcin Kobierski.

- Mam nadzieję, że to nic wielkiego - mówił po spotkaniu szkoleniowiec sieradzan Bogdan Jóźwiak. - Jeśli chodzi o postawę drużyny w meczu z Mszczonowianką, jestem zadowolony. To był solidny rywal, a spotkanie potraktowałem jako generalny sprawdzian przed inauguracją rundy wiosennej trzeciej ligi. Nasza gra wyglądała nieźle. Mogliśmy nawet wygrać wyżej, ale zmarnowaliśmy co najmniej trzy dogodne okazje bramkowe.

W meczu z Mszczonowem na boisku pojawił się Mariusz Graczykowski. Zawodnik wyleczył kontuzję.

Dodajmy, że trener Warty nie mógł wystawić najsilniejszego składu. Jeszcze przez dwa tygodnie nogę w gipsie będzie miał największy pechowiec Warty Jacek Pieprzyk. Nadal leczy kontuzję Piotr Kobierski. Wznowił treningi Wojciech Matusiak, lecz on miał wielomiesięczną przerwę. Jeśli pojawi się na boisku w połowie rundy wiosennej będzie dobrze.

W najbliższą środę (3 marca) sieradzanie grają na sztucznym boisku MOSiR z WKS Wieluń.