Dłużnicy rekordziści z województwa łódzkiego. Kto ma największe długi? W jakich regionach jest najwięcej dłużników? 20.11.2020

Redakcja
Ranking
Ranking Archiwum PP
Dłużnicy rekordziści z województwa łódzkiego. Kto ma największe długi w regionie łódzkim? W gronie największych dłużników w powiatach województwa łódzkiego nie brakuje mężczyzn w wieku ok. 60 lat. Najmłodszy dłużnik ma dopiero 30 lat i miliony do oddania. Wśród 24 mieszkańców w największych finansowych tarapatach jest sześć kobiet.

Łódzkie. Dłużnicy rekordziści z naszych powiatów

Zestawienie osób w największych finansowych tarapatach we wszystkich powiatach naszego województwa przygotowali specjaliści firmy BIG InfoMonitor. Dane o tych dłużnikach znalazły się bowiem w ich rejestrach. I choć średnie zadłużenie w tych częściach naszego województwa waha się od niespełna 20 do 34 tys. zł, to nie brakuje osób, których długi są liczone w milionach złotych. I chodzi o osoby prywatne, a nie o wielkich przedsiębiorców czy zadłużenie firm.

Kto ma największe długi? W jakich regionach jest najwięcej dłużników?

By zobaczyć, w których powiatach mieszkają najbardziej zadłużeni mieszkańcy województwa łódzkiego i ile wynoszą ich długi, prosimy kliknąć w przycisk [przycisk_galeria]

Jak podkreślają specjaliści od finansów osobistych, w czasie pandemii koronawirusa pogorszyła się sytuacja finansowa tych osób, które i tak już były w tarapatach. Ich zadłużenie ciągle rośnie, część z nich straciła szansę na dodatkowy zarobek, gdyż pogorszyła się sytuacja na rynku pracy. Niektórzy w czasie pandemii ponieśli dodatkowe koszty, związane na przykład z leczeniem, co również wpłynęło negatywnie na domowe finanse. Część dłużników przyznaje jednak, że nie jest w stanie narzucić sobie dyscypliny finansowej i nie radzi sobie z nadmiernymi wydatkami, czego konsekwencją są właśnie rosnące długi.

W czasie pandemii spadają jednak długi młodych osób, co wynika m.in. z tego, że mają mniej pokus i możliwości, by wydawać pieniądze, co związane jest z kolejnymi obostrzeniami, jakie wprowadza rząd. Część zrezygnowała np. z wynajmowanych mieszkań i wprowadziła się do domów rodzinnych, co sprzyja poprawie sytuacji finansowej.

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Dodaj ogłoszenie