Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Tak rozgrzewa się najlepszy rzucający NBA [WIDEO] AAP Photo/Marcio Jose Sanchez
Pamiętacie konkursy rzutów z połowy w przerwie meczu, gdzie zwycięzca o ile trafi wygrywa nowy samochód albo 100 tys. dolarów? Stephen Curry zgarnąłby całą pulę. Zobaczcie, jak najlepszy rzucający NBA przygotowuje się do pierwszego finału konferencji.

O niesamowitych umiejętnościach Stephena Currego fani najlepszej koszykarskiej ligi świata dyskutują od dawna. Lider ubiegłorocznych mistrzów Golden State Warriors rzuca średnio 30 punktów na mecz. Połowę z tego zdobywa rzutami zza linii 7,24 metra. Linia jest dla Currego tylko umowną granicą. Zdarzają się rzuty, o których amerykanie mówią "from downtown". Lider wojowników z Oakland przyzwyczaił nas do takich wyczynów. Tym razem urządził sobie spektakularny trening. Trafił pięć rzutów ze środkowego okręgu boiska.

— Erik Malinowski (@erikmal) 16 maja 2016

Niezwykłe wyczyny Currego: 26 punktów (w tym 6 "trójek"), 7 asyst i aż 10 zbiórek nie pomogły wojownikom z Oakland. Golden State Warriors przegrali u siebie, w pierwszym meczu finałów konferencji zachodniej z Oklahoma City Thunder 102 do 108 i przegrywają 0:1 w serii do czterech zwycięstw. Czy Curry poprowadzi ich do drugiego z rzędu mistrzostwa? A może lepsi okażą się gracze z Oklahoma City dowodzeni przez duet Durant - Westbrook?