Budżet powiatu sieradzkiego na 2022 rok przyjęty. Jak wygląda plan dochodów i wydatków? ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Starostwo Powiatowe w Sieradzu
Udostępnij:
Budżet powiatu sieradzkiego na rok 2022 został przyjęty. Decyzja w sprawie została przegłosowana na dzisiejszej sesji praktycznie jednogłośnie.

Jak podkreślał starosta sieradzki Mariusz Bądzior wnosząc o przyjęcie przedstawionego projektu uchwały, w konstrukcji budżetu na 2022 rok nie zaszły żadne istotne zmiany w porównaniu z poprzednim planem dochodów i wydatków. - W obecnej sytuacji ekonomicznej kraju jak i również możliwości finansowych samorządu powiatowego przedstawiony projekt umożliwia realizację nałożonych na powiat zadań oraz podejmowanie działań w celu pozyskiwania środków na realizację niezbędnych inwestycji i remontów.

Opozycyjna Ziemia Sieradzka zgłosiła dwa zastrzeżenia. - Nie jesteśmy zadowoleni patrząc na wydatki na sport, bo te są cały czas na tym samym poziomie. No i nie ma wciąż budżetu obywatelskiego. Większość w radzie może stwierdzić, że przecież cały budżet jest dla obywateli ale my z tym postulatem będziemy wychodzić cały czas. Skoro koalicja rządząca nie chce tego wziąć na swoje barki, może w tej sprawie zaproponujemy własną uchwałę, by mieszkańcy kształtowali budżet w większym stopniu niż do tej pory – wskazywał Jacek Walczak z opozycyjnego klubu.

Ostatecznie budżet powiatu sieradzkiego na 2022 rok został przegłosowany 19 głosami za. Przeciw nie był żaden z radnych, a trzech wstrzymało się od głosu.

Budżet powiatu sieradzkiego na 2022 rok w liczbach

Jak wygląda powiatowy budżet? Dochody zostały ustalone w kwocie 187,1 mln zł, wydatki natomiast na poziomie 203,2 mln zł, z czego bieżące to 140,6 mln zł, a majątkowe 62,6 mln zł. Wykazany deficyt rzędu 16,1 mln zł ma zostać pokryty pożyczką (2,5 mln zł), kredytem (9,3 mln zł) oraz z tzw. wolnych środków wynikających z rozliczeń kredytów i pożyczek z lat ubiegłych (4,4 mln zł).
Ze względu na sytuację epidemiczną, obrady odbyły się bez udziału gości, kierowników jednostek organizacyjnych oraz przedstawicieli mediów.  Większość radnych komunikowała się zdalnie. Jan Kołodziejczyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sieradzkiego  prowadził sesję z sali 113 Starostwa Powiatowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie