Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia Kalisz-Sieradz. Obwieszczenie wojewody łódzkiego. Czas na uwagi ZDJĘCIA, OBWIESZCZENIE

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
materiały prasowe inwestora
Udostępnij:
Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia Kalisz-Sieradz. Kolejny krok w kierunku realizacji inwestycji. Wojewoda łódzki powiadomił o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę dla odcinka biegnącego na terenie gmin: Goszczanów, Błaszki i Warta. To szczególnie ważny etap dla właścicieli działek, gdzie planowany jest przebieg instalacji, bo mogą zgłaszać ewentualne wnioski i uwagi.
  • Do czasu wydania decyzji, strony postępowania mogą zapoznać się osobiście lub przez pełnomocnika ze zgromadzonym materiałem i dowodami, wypowiedzieć się co do ich zawartości, składać wnioski oraz uzyskać wyjaśnienia dotyczące rozpatrywanej sprawy.
  • Ewentualne wnioski i uwagi w sprawie ww. inwestycji należy przesłać na adres: Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi, Wydział Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, ul. Piotrkowska 104, 90-926 Łódź, w formie elektronicznej za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP: /lodzuw/skrytka lub po wcześniejszym umówieniu  telefonicznym: (tel. 42 664 14 74 lub 42 664 12 20).

Jaki cel inwestycji?

Jak informowaliśmy, wcześniej w sprawie wydane zostały decyzje lokalizacyjne, co dało zielone światło do realizacji inwestycji. Ta ma być sfinalizowana w ciągu kilku najbliższych lat – do 2026 roku. Realizacją inwestycji zajmie się Polska Spółka Gazownictwa

Realizacja inwestycji – jak wylicza Łódzki Urząd Wojewódzki - przyczyni się do m.in.: zapewnienia bezpieczeństwa i wzrostu dostaw gazu zarówno dla firm, jak i dla odbiorców indywidualnych w województwie łódzkim i wielkopolskim; przyłączenia do sieci gazowej niezgazyfikowanych gmin oraz dywersyfikowania kierunków dystrybuowania paliwa gazowego w woj. łódzkim, w tym w kierunku niegazyfikowanych terenów między Kaliszem – Sieradzem – Piotrkowem Trybunalskim. Inwestycja zapewnić ma także ciągłość dostaw gazu do istniejących odbiorców, elastyczność pracy systemu przesyłowego w sytuacjach nieciągłości dostaw gazu lub w sytuacji całkowitego braku dostaw z kierunku wschodniego i jeszcze skuteczniejszą walkę z tzw. niską emisją, wpisując się w program rządowy „Czyste powietrze”. - Inwestycja jest także zgodna z Polityką Energetyczną Państwa, która zakłada zwiększenie zapotrzebowania na gaz ziemny rynków lokalnych oraz wykorzystania tego medium przez przemysł – dodaje ŁUW.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie