Biegiem Sylwestrowym pożegnali 2019 rok i przywitali 2020. Wygrał mistrz olimpijski (ZDJĘCIA)

Biegiem Sylwestrowym pożegnali 2019 rok
Biegiem Sylwestrowym pożegnali 2019 rok Fot. Krzysztof Szymczak
W podłódzkim Arturówku rozegrano w ostatni dzień 2019 roku Bieg Sylwestrowy w którym startowali także mieszkańcy naszego regionu.

Biegu VIP-ów na dystansie 1.000 metrów, wygrał mistrz olimpijski z Soczi (20014) w jeździe szybkiej na lodzie Zbigniew Bródka. drugi był Jarosław Sowiński, a trzeci był Marek Sekieta. Czwarta linię mety minęła, pierwsze miejsce wśród kobiet Wanda Panfil, była mistrzyni świata w maratonie.

Bieg główny na dystansie 10.000 metrów wygrali Monika Kaczmarek oraz Robert Głowala i Monika Kaczmarek. Rywalizowało około 1.000 zawodników.

1. Monika Kaczmarek
2. Kinga Królik
3. Zoila Gomez

1. Robert Głowala
2. Piotr Stypułkowski
3. Piotr Wijata
W biegu młodzieżowym, na dystansie 2.000 metrów, na starcie stanęło około 200 śmiałków, a najlepsi okazali się Aleksandra Karolczuk oraz Kacper Kurowski

Honorowy patronat nadbiegiem objęli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (była honorowym starterem biegu głównego), która była też starterem i marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.
W biegu głównym wystąpił wiceminister w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju i łódzki poseł Waldemar Buda.