Bieg do Gorących Źródeł 2014 w Uniejowie (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
Bieg do Gorących Źródeł 2014 w Uniejowie
Bieg do Gorących Źródeł 2014 w Uniejowie Krzysztof Kaniecki
Bieg do Gorących Źródeł w Uniejowie był rekordowy pod względem liczby uczestników. W ósmej edycji na starcie odliczyło się aż 1.591 zawodników. Triumfatorem Biegu do Gorących Źródeł był Marcin Błaziński. Najlepszą biegaczką została Dominika Napieraj.

Bieg do Gorących Źródeł w Uniejowie był rekordowy pod względem liczby uczestników. W ósmej edycji na starcie odliczyło się aż 1.591 zawodników. Triumfatorem Biegu do Gorących Źródeł był Marcin Błaziński z Lublińca z czasem 30 min. 12 sek. Najlepszą biegaczką została Dominika Napieraj z Rudnik z czasem 36 min. 1 sek.

W rywalizacji biegaczy pozostałe dwa miejsca na podium zajęli Ukrainiec Pavlo Oliinyk z czasem 31 min. 15 sek. oraz Tomasz Osmulski z Łodzi z wynikiem 31 min. 45 sek.

Wśród pań druga do linii mety dobiegła Karolina Pilarska z Koszęcina, która uzyskała wynik 36 min. 20 sek. Na podium stanęła też Monika Kaczmarek z Łodzi z czasem 37 min. 9 sek.

Bieg do Gorących Źródeł w Uniejowie

Warto podkreślić, że licząca 10 km trasa VIII Ogólnopolskiego Ekologicznego Biegu do Gorących w Uniejowie posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Biegacze pokonując 10-km dystans mają okazję podziwiać najważniejsze obiekty turystyczne uzdrowiskowego Uniejowa. Tradycją uniejowskich biegów, jest, że sygnał do startu daje wystrzał armatni. W tym roku także ostatni zawodnik, który w oznaczonym czasie dotarł do mety mógł liczyć na równie huczne zakończenie biegu.

Dzięki uniejowskim władzom oraz spółce Termy Uniejów każdy zawodnik otrzymał nie tylko pamiątkowy medal wraz z okolicznościową koszulkę. Nagrodą dla biegaczy są też darmowe wejściówki na uniejowskie baseny termalne.

Więcej o Biegu Do Gorących Źródeł w Uniejowie napiszemy w poniedziałkowym "Dzienniku Łódzkim" oraz tygodniku "Nad Wartą".