Bełchatowska Piętnastka

Czterech lekkoatletów-weteranów z Sieradza brało udział w 16. Biegu Ulicznym „Bełchatowska Piętnastka”. Na starcie stanęło ponad 700 biegaczy. Do mety dobiegło około 650.

Najlepiej spośród sieradzan spisał się Wojciech Piekarczyk, który trasę 15 kilometrów przebiegł w czasie 58 minut i 38 sekund. Dało mu to 47 miejsce w klasyfikacji ogólnej i 6 w gronie zawodników powyżej lat 50. Z kolei Artur Ciepłucha był 51 w gronie trzydziestolatków i 142 w klasyfikacji ogólnej. Jego czas to 1.05,50. Rafał Błaszczyk rywalizował w kategorii wiekowej powyżej lat 40 i zajął miejsce 39. W klasyfikacji open był 183 (1.08,33), W Bełchatowie biegł także Jerzy Pluciński (powyżej lat 60) i zajął 518 miejsce. W swojej kategorii wiekowej był za to 24. Uzyskał czas 1.24,55
Więcej w piątkowym wydaniu „Nad Wartą Weekend”.