Bełchatów nie pęka! Utrzymanie w I lidze jest naprawdę blisko

GKS Bełchatów wygrał w Grudziądzu z Olimpią
GKS Bełchatów wygrał w Grudziądzu z Olimpią Fot. Adrian Mielczarski/GKS Bełchatów
Piłkarze GKSBełchatów walczą niczym lwy o pozostanie w I lidze. W niedzielne popołudnie zgarnęli komplet punktów w wyjazdowym meczu z Olimpią i są naprawdę blisko upragnionego celu.

Bełchatowianie przystępowali do niedzielnego meczu w Grudziądzu mając za sobą serię pięciu ligowych spotkań bez porażki. Trzy mecze wygrali, dwa zremisowali, strzelając 10 goli, a tracąc sześć. Olimpia natomiast z pięciu ostatnich spotkań wygrała jedno, trzy przegrała i jedno zremisowała, strzelając siedem goli, a tracąc 11.
W meczu w Grudziądzu trener GKSMarcin Węglewski nie mógł skorzystać z usług Ukraińca Wiktora Putina, który rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron. W obecnym sezonie wystąpił w 21 meczach. Już pierwsza akcja bełchatowian zakończyła się sukcesem. Patryk Winsztal skutecznym strzałem z około 16 metrów pokonał bramkarza Olimpii Łukasza Sapelę, byłego gracza GKSBełchatów. W 12 minucie Bartosz Biel przejął piłkę po dalekim wykopie Daniela Niżnika i podwyższył na 2:0. Teraz dopiero rozpoczął sie mecz. Bramkarz GKS przerzucił piłkę nad poprzeczką po strzale Rickiego van Haarena, a Damian Ciechanowski wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Emile Thiakane. W 40 minucie padł gol dla Olimpii, a strzelił go Joao Criciuma. Już pierwsza akcja po przerwie mogła dać miejscowym gola, ale Sebastian Kamiński minimalnie spudłował. Potem Kacper Janiak miał wyborną okazję. Za to już w doliczonym czasie gry Emile Thiakane huknął jak z armaty, ale górą był bramkarz Olimpii.