(d)
Celem Artura Kozłowskiego jest występ na olimpiadzie w 2012 roku
Celem Artura Kozłowskiego jest występ na olimpiadzie w 2012 roku fot. Zbigniew Rosiak
Artur Kozłowski z MULKS MOS Sieradz to najjaśniej świecąca sportowa gwiazda naszego regionu w ostatnich latach!

W roku 2009 wychowanek trenera Zbigniewa Rosiaka potwierdził, że jest jednym z najlepszych specjalistów w biegach na średnich dystansach. Zdobył mistrzostwo Polski seniorów na 5.000 metrów. Przebiegł tę trasę w znakomitym czasie 13.46,66. To jeden z najlepszych wyników ostatnich lat na tym dystansie. W biegu na 10.000 metrów wywalczył medal brązowy. Sieradzanin zajął też drugie miejsce w Grand Prix Sopotu na 3.000 metrów. Święcił także sukcesy międzynarodowe, jak choćby w Irlandii, gdzie zdecydowanie zwyciężył w prestiżowym biegu Battle od the Boyle (6.000 metrów). Sieradzanin plasuje się wysoko w rankingach punktowych, dlatego reprezentował nasz kraj podczas Sztafety Maratońskiej Ekiden w japońskiej Chibie. Wcześniej biegał w półmaratonie w Rio de Janeiro (Brazylia).

Rok 2009 był dla niego szczególny także z innego względu. Zadebiutował w maratonie (42 km 195 metrów). Po raz pierwszy w oficjalnych zawodach przebiegł morderczy dystans w holenderskim Eindhoven. Był 20. Jak na debiut, to znakomity wynik. Kozłowski nie ukrywa, że jego celem jest start w 30. Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, które odbędą się w 2012 roku. I on tam pojedzie, bo jest dobry! Będzie trzecim, po Janie Szymańskim (zapaśnik) i Annie Pacholak-Guzowskiej (lekkoatletka), zawodnikiem z Sieradza, który wystąpi po II wojnie światowej na olimpiadzie.

Sieradzanin udanie godzi uprawianie sportu z nauką. Skończył stosunki międzynarodowe. Teraz jest na II roku informatyki.