Publiczne Gimnazjum w Kalinowej dla Niepodległej

2012-11-12 12:55:16

11 listopada w 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Kalinowej wystąpili z programem okolicznościowym w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny.
Stało się już tradycją ,że młodzież wraz z nauczycielami, z sal lekcyjnych przeniosła się w mury jednej z najstarszych świątyń naszego powiatu,by razem z mieszkańcami lokalnej społeczności uczcić powrót Polski na mapy świata po 123- letniej nieobecności.
Patriotyczne wiersze i pieśni przypominały nam o walkach stoczonych przez naszych przodków i o przelanej krwi za Ojczyznę .Rozdawano również wykonane przez uczniów biało-czerwone kotyliony,które są symbolem Święta Niepodległości.
Uczniów przygotowali nauczyciele z PG w Kalinowej: Bożena Brocka, Lidia Ludwiczak i Marek Ludwicki, a Mszę św. za Ojczyznę odprawił proboszcz kalinowski i wicedziekan błaszkowski ks. kan. Tadeusz Stich

tekst i foto
Zbyszek Ciszewicz

Jesteś na profilu Zbigniew Ciszewicz - stronie mieszkańca miasta Sieradz. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.