Żłobek Miejski utworzono w Sieradzu Żłobek Miejski utworzono w Sieradzu

Żłobek Miejski utworzono w Sieradzu.Został powołany na ostatniej sesji decyzją miejskich radnych w miejsce żłobkowej grupy przy przedszkolnej "trójce" (© Fot. Paweł Gołąb)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Żłobek Miejski utworzono w Sieradzu. To kolejna, po nowych ulgach za pobyt w przedszkolach, zmiana w opiece nad najmłodszymi, które zaczęły właśnie obowiązywać. Nowa placówka została powołana z początkiem tego roku.

Żłobek Miejski utworzono w Sieradzu. To w związku z wprowadzonymi niedawno ustawowymi przepisami dotyczących opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat, które nie przewidują jej sprawowania w grupach żłobkowych działających przy przedszkolach. Nowa placówka zajęła więc miejsce takiej grupy funkcjonującej w sieradzkiej “trójce”. Wraz z przyjęciem tej decyzji oraz statutu placówki uchwalono opłatę za korzystanie ze żłobka. Ta za każdą godzinę, ale do 10 godzin dziennie, wynosi 0,1 proc. obowiązującego minimalnego wynagrodzenia za pracę. I tu przewidziano ulgę. To 20-procentowa zniżka w przypadku dziecka, na które przyznany jest zasiłek rodzinny. Ta nie obowiązuje w przypadku opłaty za pobyt dłuższy niż 10 godzin dziennie, która została ustalona na poziomie 25 zł za każdą taką ponadnormatywną godzinę.

Urząd miasta

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Levoprawy styczniowy (gość)

Bravo Rio-niech żyje koalicja Obywatelska Platforma,Sprawiedliwość i Prawo wraz z Lewicowym Sojuszem Demokracji (opa-sipa-lsd)