Na ulicach Łodzi trwają zdjęcia do nowego serialu Telewizji Polskiej - „Ludzie i Bogowie”, który reżyseruje Bodo Kox. Produkcja nawiązuje do autentycznych wydarzeniach II wojny światowej i opowiada historię oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu AK.

W czwartek ekipa pracowała u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Rewolucji 1905 r. Zdjęcia będą realizowane do 10 kwietnia, jeszcze przy ul. Roosevelta i Targowej. Łódź po raz kolejny wciela się w wojenną Warszawę.

- Jeszcze tylko w Łodzi można kręcić film rozgrywający się w czasie II wojny światowej, bo są tu polskie, nieodnowione kamienice - zauważa Bodo Kox. - Wrocław za bardzo przypominałby na ekranie Berlin, a w Warszawie jest dla takiego kina zbyt wiele nowoczesnej architektury.

Głównymi bohaterami serialu są dwaj przyjaciele: dowódca „Pazura”, Leszek Zaremba, ps. „Onyks” i Tadeusz Korzeniewski ps. „Dager”. Pierwszy - sumienny i opanowany, wykonuje swoje zadania ze stuprocentową precyzją i skutecznością. Jednak z każdym dniem rosną w nim wątpliwości, co do moralnego wymiaru takiego postępowania, a wyrzuty sumienia coraz częściej nie pozwalają mu zasnąć. Drugi, wręcz przeciwnie. Okupacyjna rzeczywistość budzi w nim coraz większe pragnienie odwetu na Niemcach, legitymuje w jego przekonaniu posługiwanie się złem w imię wyższych celów. Coraz częściej zaczyna działać samowolnie, bez rozkazu. Wydarzenia w serialu zainspirowane zostały prawdziwymi akcjami.

W rolach głównych występują: Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska, Marianna Zydek, Dawid Dziarkowski, Bartłomiej Kotschedoff, Jacek Knap, Tomasz Schuchardt i Julian Świeżewski. Autorami scenariusza są Krzysztof Węglarz i Wenanty Nosul, a zdjęć - Arek Tomiak.

Po zdjęciach w Łodzi filmowcy pracować będą w Warszawie, by wrócić na początku maja. Wtedy pojawią się m.in. na ul. Moniuszki. Ekipa filmowa wykorzystuje także plenery w Łęczycy, Piotrkowie Trybunalskim i Modlinie. Powstanie trzynaście 40-minutowych odcinków serialu. Emisja w Telewizji Polskiej planowana jest jeszcze jesienią tego roku.

Rozrywka

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

his. (gość)

"Schemat" z AK pewnie tak sam jak zwykle. Tylko coraz bardziej zakłamuje się historię. No cóż ,współcześni "historycy" z IPN tworzą historię pod zamówienie.

rrr (gość)

Może już dość już tych filmów o tematyce II w.sw. ? Ile można tego robić??
Kto to w ogole oglada??