Jak bawi się słowem i obrazem sieradzki animator kultury Jarzy Kaszuba, można było się przekonać zaglądając we wtorkowy wieczór do Galerii Teatr Sieradzkiego Centrum Kultury. Na uczestników artystycznego spotkania czekało tu otwarcie wystawy rysunku satyrycznego i prezentacja tomiku fraszek i haiku jego autorstwa.

Wspomniana wystawa rysunków satyrycznych nosi nazwę „O zwierzątkach chodzących, pełzających, latających i pływających". Tomik fraszek i haiku, którego promocja odbyła się wraz z jej otwarciem, został wydany przez Sieradzkie Centrum Kultury, a zaprojektowany przez samego autora. Książeczka dzieli się na dwie części - ma dwie okładki i czyta się ją najpierw z jednej strony, a potem z drugiej.
Połączenie obu wydarzeń było naturalne, bo – jak przypomina sam Jerzy Kaszuba – obie te formy jego twórczości są ze sobą połączone. – Wcześniej rozpocząłem pisać haiku o zwierzątkach, a potem pomyślałem, by dołączyć do tych moich małych utworów takie rysunki satyryczne. Pokazać, o czym ci moi bohaterowie mogą marzyć czy myśleć. Rysując przy okazji przypominałem sobie ich budowę anatomiczną, co które potrafi, w czym jest bardzo dobre, a w czym nie. To był nieco karkołomny pomysł, ale miałem z tego niesamowitą frajdę. Te rysunki nie są do zrywania boków, ale do uśmiechnięcia się, a myślę, że jest to szczególnie ważne w tych czasach, gdy mamy mało ku temu okazji. Jeżeli faktycznie skłoni to do uśmiechu moich odbiorców, to będę w pełni usatysfakcjonowany.
Jerzy Kaszuba – jak przypomina organizator wydarzenia - od czterdziestu kilku lat pracuje jako animator kultury, instruktor teatralny, pedagog, satyryk i karykaturzysta. Spełnia się również i w innej roli. Gra bowiem ponadto w Kapeli Marty Cichej przypominając twórczość sieradzkich wiejskich muzykantów.
Uczestnicy wieczoru autorskiego mogli liczyć na tomik z dedykacją jego bohatera. Wystawa rysunków satyrycznych Jerzego Kaszuby pozostanie czynna w Galerii Teatr Sieradzkiego Centrum Kultury (ul. Dominikańska 19) do końca października.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!