Wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli w Sieradzu (zdjęcia)

Paweł GołąbZaktualizowano 
Wiec poparcia dla nauczycieli odbył się w poniedziałkowy wieczór w Sieradzu. Na ul. Rycerskiej w geście poparcia dla uczestników oświatowego strajku pojawiło się kilkadziesiąt osób.

- Spotykamy się, bo chcemy wesprzeć uczestników protestu w walce o godność. Dziś nauczyciele walczą nie tylko o pieniądze, ale o przyszłość polskiej edukacji, bo dobra płaca dla nich to też lepsza jakość kształcenia. Chcielibyśmy, by rząd ugiął się w końcu pod postulatami 600 tysięcy strajkujących osób – _argumentuje Arkadiusz Goraj z Młodych Demokratów Sieradz podkreślając, że akcję zorganizowano na prośbę mieszkańców Sieradza. _– Po rozmowach z wieloma nauczycielami wiem, że wsparcie jest im potrzebne. To dodaje otuchy, podnosi morale i daje siły, by konsekwentnie walczyć dalej o swoje.
Jest o tym przekonana prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sieradzu Anna Kowalczyk. –_ To dla strajkujących wielkie wsparcie, ponieważ zalewa ich ogromna fala hejtu. Nauczyciele czekają na każdy gest, który pokazuje, że nie są sami w tej walce – _mówiła do zgromadzonych.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.18 14:07:34

Albo teraz,albo nigdy - duża determinacja środowiska!

2019.04.18 07:33:35

Jeżeli nadal mielibyśmy mieć w Polsce taką ,,yntelegiencję'' nauczycielską, jak obecna, to czas najwyższy krzyknąć, jak kiedyś Janek Himilsbach INTELIGENCJA WYPIER.......Ć!

2019.04.17 12:10:00

Dodam jeszcze, że robię cały rok, żadnych wakacji, jedyne dni wolne to niedziele.

2019.04.17 12:07:22

Moja córka chodzi do technikum w Sieradzu, ostatnio mówiła mi, że mogą nie dostać świadectw i nie pisać matury, wszystko dzięki strajkowi. Jeśli tak się stanie jak mówi, to niestety będe się sądzić z tą szkołą, i z tymi co stoja za tym. Nie po to chodziła 4 lata, by teraz nic nie mieć z tego, Jej czas, nauka, nerwy, plus koszta rodziców na biletów, rzeczy do szkoły. Ja nie odpuszczę, i myślę, że nie jeden rodzic tak samo by zrobił. Tylko reputację swoja tym psujecie i szkoły też. Źle nie macie z placami, za te godziny co robicie w tygodniu to raj poprostu. Jeśli bym miała swoje godziny zliczyć pracy każdego dnia i ile za nie bym dostała, to miesięcznie musiałabym mieć 10000 tys zł brutto wypłaty, niestety nie raz mam w dobrym miesiącu 3000 brutto, a przeważnie 2500 brutto Maks. I cieszę się, że tyle mam. Pozdrawiam

2019.04.17 08:38:49

Gdzie Sikora "Koczesku"?

2019.04.16 23:58:12

Kilka staruszek-komuszek i "czarnych piątków" się zebrało i uważają się za głos Sieradza! Nie, głos Sieradza jest inny, jesteśmy przeciwni temu zbydlęceniu nauczycieli, którego jesteśmy świadkami. Nawet emerytowany nauczyciel polskiego się pokazał. Oj, Ty chłopie za moich licealnych czasów to nie narzekaj , że się narobiłeś, bo Twoja praca to jedna wielka impreza była a teraz siedzisz na cieplutkiej emeryturce, której większość ciężko pracujących ludzi może pozazdrościć!

2019.04.16 19:05:06

Ale dobre, wiec samopoparcia, haha. Sami nauczyciele i ich rodziny. Sorry i pan Góraj, który podobno przechodniów nagadywał, aby było więcej osób na zdjęciu.

2019.04.16 17:41:18

Geriatria w ataku.same stare baby,wnukami by się zajęły

2019.04.16 17:09:41

Pognac te niedoszłe emerytki. Wtedy będą walczyć o wyzsze emerytury. Jeden taki podjudzi i już wszyscy lecą. Takie leciwe to nie mają nic do stracenia. Walczą bo nie skorzystają z 500 .Na emeryturki! dac szansę młodym. Ale innym to się dziwię. Rodziny na utrzymaniu, a zachowują się jak rozkspryszone dzieci, wcale tak źle nie jest.Mam teściową nauczycielkę i wiem. A wkurza mnie to, że tylko marudzi zamiast iść na emeryturę. Chyba w trumnie ją wyniosą ze szkoły



A do tego jeszcze udziela korepetycji, mimo to że strajkują.

2019.04.16 16:46:57

Nauczyciel z powołania? Kasa i tylko kasa się liczy, tu widać problem. Skoro wybrało się zawód nauczyciela to wiadomo od dawna jakie są warunki i wynagrodzenia.Niestety klasy mają nawet po 30 uczniów, tak było nawet 25lat temu i będzie( jak będą dzieci) i tego nikt nie ukrywa. Skoro nie można sobie dac rady to lepiej przejść do prywatnej szkoły, tam 7- 8 osób. i lepiej płacą skoro nie strajkują. A może jednak to nie ten zawód? Można spróbować gdzie indziej, jako inteligencja to szybko pójdzie. Np. mój kuzyn po kilku latach bezskutecznie szukał etatu jako nauczyciel historii, więc mimo woli został księgowym. Ale cały czas myśli o pracy w szkole, tylko nie ma miejsc.

2019.04.16 15:28:04

Wasze radio to wielka propaganda.Podajecie nieprawdziwe informacje i podburzacie społeczeństwo. Ciekawe kto za tym stoi ale myślę że te stare komunistyczne szuje będące dawno na emeryturze.

2019.04.16 15:15:47

Proponuję wszystkim krytykującym, aby zaprosili na JEDEN dzień wszystkie dzieci z klasy swojego syna bądź córki i spróbowali się nimi zająć przez 7 godzin, przy okazji czegoś ich nauczyć i niech nie ma to nic wspólnego z przeglądaniem komórek! Jak może być dobrze z naszą oświatą, jeśli niektórzy spośród Państwa uważacie, że nauczyciele to obiboki i pewnie mówicie to także w obecności swoich dzieci, przerzucając jednocześnie na barki tych "obiboków" odpowiedzialność za swoje porażki rodzicielskie. Jakby to nauczyciele byli winni temu, że dziecko jest niegrzeczne, aroganckie i pyskate.

2019.04.16 12:53:35

Do gościa co proponuje zrobić więc antystrajkowy: ludzie pracują po 8 a nawet 12 godzin dziennie. Nie mają czasu na takie cyrki.

2019.04.16 11:38:05

Pani HP nie jest ubekiem tylko harcerką,a to że lubi się udzielać to już ten typ tak ma

2019.04.16 11:32:57

Nauczyciele, sami się ośmieszacie, podobno inteligencja😁.

2019.04.16 11:19:33

"Obserwator" podszkolić się trochę w czytaniu a zwłaszcza w obserwowaniu, powtarzam, ujawnić te głodowe wynagrodzenia, co do" obserwacji "to" zaobserwuj"powitanie prawdziwych nauczycieli, którzy dla dobra uczniów przyszli na egzaminy, przez tych twoich "wspaniałych" którzy pokazali symbol prlu a może "poobserwuj" te występy z piosenkami o świnka itp. wykorzystywanie dzieci jako zakładników, tego bronisz? dlaczego nie widać transparentów KONSTYTUCJA, która GWARANTUJE dostęp do edukacji, Ja mam dzieci w wieku szkolnym i odczuwam to na sobie i nie żaden "nauczyciel" tylko ja muszę im odpowiadać dlaczego "nauczyciel" pluje na NAUCZYCIELA. Taka to nasza INTELIGENCJA. Dlatego schowaj się i "obserwuj" z ukrycia. Pozdrawiam

2019.04.16 09:15:31

A co tam robią emerytowani UBECY???



To jakaś farsa!!

2019.04.16 08:11:13

Ja hejterom proponuję: zróbcie demonstracje antystrajkową, kto Wam broni? Zobaczymy ilu was będzie, pewnie tyle co w Koszalinie :) no, wyjdźcie z internetu.

2019.04.16 07:43:49

W Sieradzu jest około 1000 nauczycieli , a na manifę przyszło około 25 ludzi w tym 5 nauczycieli! Jeśli sami nauczyciele nie zadbają o siebie to nikt za Was walczyć nie będzie !

2019.04.16 07:10:51

O, pani Wiesia jak zawsze w formie. Do roboty, nieroby!

2019.04.16 07:06:52

Proponuje wkoncu sie wziac za robote bo nikomu tutaj nie chodzi o dobro uczniow tylko o wlasna kieszen, do roboty lesery !! Tysiac zl podwyzki to nawet na zachodzie tyle jednorazowo rzad nie podnosi płacy !!!!!

2019.04.16 06:50:52

drodzy rodzice przez pisanie takim komentarzy nie spowodujecie że wasze dzieci będą lepiej uczone, a wręcz odwrotnie , swoją postawą zniechęcacie aby osoby uczące wasz pociechy angażowały się bardzo mocno, kij ma zawsze dwa końce

2019.04.16 06:49:00

Sukces! Cel tego wiecu, jakim było zaistnienie w mediach, został osiągnięty !!!!

2019.04.16 06:41:24

A co potrafi robić Arkadiusz Goraj poza protestowaniem? Nie dostrzegłem pozytwnego działania. Czy coś przeoczyłem?

2019.04.16 02:47:56

"Rodzicu", skąd Ty wziąłeś te 18 godzin? Słabym byłeś obserwatorem, chodząc do szkoły, a i teraz niewiele widzisz i w niczym się nie orientujesz. Pomyśl trochę i nie wypisuj głupot !!!