Warta Sieradz - Nadnarwianka Pułtusk 1:0 - Biało-zieloni wygrali po męczarniach

Pierwsze koty za płoty. Warta Sieradz wygrała na inaugurację nowego sezonu, na swoim boisku, z Nadnarwianką Pułtusk 1:0 (0:0). Bramkę w75. minucie strzelił Jacek Pieprzyk. Biało-zieloni byli faworytem tego spotkania.

Biało-zieloni byli faworytem tego spotkania. Choćby dlatego, że Nadnarwianka wydawała się słabsza niż w zeszłym sezonie. Drużynę opuścili czołowi gracze na czele ze zdobywcą 17 goli Sebastianem Janusińskim.

W Sieradzu goście spisywali się całkiem dzielnie. Długo mądrze się bronili, a w 20. minucie mogli nawet strzelić gola. Na szczęście Mariusz Gra-czykowski wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Emila Rembiejewskiego.

Miejscowi wprawdzie przeważali, lecz niewiele z tego wynikało. Ataki Warty były czytelne. Poprawnie grająca defensywa Nadnarwianki oraz dobrze dysponowany bramkarz Robert Kurosz umiejętnie powstrzymywali sieradzan. Na szczęście do czasu. W 75. minucie Ireneusza Grącki zacentrował w pole karne. Wbiegający Jacek Pieprzyk ubiegł bramkarza oraz obrońcę i wepchnął piłkę do siatki. Zdobywca gola był najlepszym zawodnikiem Warty. Widać zresztą, że pali się do gry. Na pewno nie powiedział ostatniego w tym sezonie słowa.

W najbliższą sobotę drużyna trenera Bogdana Jóźwiaka gra na wyjeździe z mającą drugoligowe aspiracje Narwią Ostrołęka. Po tym, co widzieliśmy w sobotę, to miejscowi są faworytem meczu. Remis będzie sukcesem Warty.

Narew zmieniła latem skład. Odszedł wprawdzie do Sandecji Nowy Sącz doświadczony Jan Cios, lecz przyszło kilku ciekawych graczy. Zatrudnienie w Ostrołęce znaleźli między innymi Chorwat Ivan Udarević (Ilanka Rzepin) oraz Rafał Aleksandrowicz (Znicz Pruszków). W klubie pozostał znany z boisk ekstraklasy Grzegorz Wędzyński.