W tym roku minęło 7 lat od śmierci Huberta Wagnera, jedynego trenera w historii polskiego sportu, który zdobył złoty medal mistrzostw świata w grach zespołowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W tym roku minęło 7 lat od śmierci Huberta Wagnera, jedynego trenera w historii polskiego sportu, który zdobył złoty medal mistrzostw świata w grach zespołowych. Zmarł w samo południe, 13 marca 2002 roku w Warszawie, na zawał podczas prowadzenia samochodu. Po raz 7. siatkarze oddają hołd legendarnemu trenerowi, rozgrywając turniej jego imienia.

Po raz pierwszy memoriał Wagnera gościć będzie w Łodzi, w najnowocześniejszej polskiej hali, godnej nieodżałowanego patrona imprezy. Od czwartku do niedzieli w Arenie Łódź rywalizować będzie znakomita stawka pięciu finalistów przyszłorocznych mistrzostw świata Italia 2010. Czterech uczestników wywalczyło awans w miniony weekend. Jedynie gospodarz siatkarskiego mundialu zespół Włoch nie musiał grać w eliminacjach.

Włochy to najbardziej utytułowana drużyna VII memoriału Wagnera. Polacy będą mieć okazję do rewanżu za porażkę w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Pekinie (2:3 i w tie-breaku 13:15!), w których Włosi zajęli ostatecznie 4. miejsce.

Już w pierwszym meczu, w czwartek, Polacy spotkają się z mistrzem Europy Hiszpanią.

W Łodzi zagra także brązowy medalista ME 2007, zespół Serbii. Hiszpanie i Serbowie wywalczyli awans do MŚ w Kragujevacu. W niedzielnym meczu Serbia pokonała Hiszpanię 3:1. Serbowie wywalczyli awans gładko (z Estonią 3:0 i z Rumunią 3:1). Hiszpanie pokonali Estończyków 3:1, ale z Rumunami wygrali dopiero w tie-breaku i to zaledwie 15:13.

Po dwóch latach od spotkań w Lidze Światowej łódzcy kibice obejrzą reprezentację Chin. Gospodarz ubiegłorocznej olimpiady odpadł w niej w ćwierćfinale, ulegając Brazylii 0:3. Chińczycy robią jednak systematyczne postępy. Awans do finałów MŚ 2010 wywalczyli w Chengdu, wygrywając gładko z Tajlandią i Indiami po 3:0 i z silną Australią 3:1.

W łódzkiej imprezie siatkarzom towarzyszyć będzie piosenka pt. "Siatkarski bal". Skomponował ją Kayn Leimin, polski kompozytor mieszkający aktualnie w Niemczech, do słów poetki Krzysi Skrzypczyńskiej, a utwór śpiewa Zbigniew Zaranek, laureat "Szansy na sukces".

Bilety na memoriał Wagnera (eliminacje po 50, 60 i 70 zł na każdy dzień, niedzielne finały 60, 70 i 80 zł) można nabywać na www.kupbilet.pl, a od poniedziałku, od godz. 16 są w sprzedaży w namiocie przed Areną Łódź.

Program VII Memoriału Wagnera
- Czwartek: o godz. 16.30 Polska A - Hiszpania, o 19 Serbia - Włochy
- Piątek: o 16.30 Polska A - Chiny, o 19 Polska B - Włochy
- Sobota: o 15 Polska B - Serbia, o 17.30 Hiszpania - Chiny
- Niedziela: o 10 mecz o 5 miejsce, o 12.30 o 3 miejsce, o 15 finał.Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!